Popularne

Artykuł

Biznes i finanse

Witryny chłodnicze – czym kierować się przy ich wyborze?

Witryny chłodnicze – czym kierować się przy ich wyborze?

Odpowiednie przechowywanie i składowanie produktów spożywczych obowiązuje zarówno w przypadku mniejszych i większych marketów, ale także i w przypadku gastronomii. Jak wiadomo, konieczna jest dbałość o świeżość danych produktów, a co za tym idzie, pojawia się także konieczność zakupu odpowiednich sprzętów. Zarówno w przypadku gastronomii jak i sklepów spożywczych niezbędnymi urządzeniami stają się witryny chłodnicze. To właśnie dzięki nim można utrzymać optymalną temperaturę, która wymagania jest w przypadku poszczególnych produktów spożywczych. Jednak czym powinniśmy się kierować przy ich wyborze?

Witryny chłodnicze i ich wymiary

Zarówno sklepy spożywcze jak i lokalne gastronomiczne mają ograniczone możliwości przestrzenne. Jak łatwo można się domyślić, witryny chłodnicze muszą być więc idealnie dopasowane pod względem rozmiaru. Pamiętajmy, że w przypadku witryn chłodniczych liczy się najbardziej to, by zapewniony został do nich bezpośredni dostęp. Nie powinien być on ograniczony innymi meblami i sprzętami. Dodatkowo pamiętajmy o tym, że same witryny chłodnicze nie powinny kolidować z innymi elementami wyposażenia danego wnętrza. Warto się na samym początku zorientować się jaką przestrzenią dysponujemy na ustawienie witryn chłodniczych, a następnie poszukajmy modelu, który się do niej idealnie dopasuje.

Witryny chłodnicze oraz ich funkcjonalność

Witryny chłodnicze- jak łatwo można się domyślić- mają za zadanie przede wszystkim chłodzić. Jednocześnie nie zapominajmy o tym, że mogą nam one zagwarantować znacznie większą funkcjonalność. Z pewnością warto sprawdzić, czy wybrane przez nas witryny chłodnicze posiadają regulację temperatury oraz podział na konkretne strefy. Wówczas dla każdej strefy będziemy mogli ustawić odpowiednie parametry, jakie są wymagane w kontekście konkretnych produktów spożywczych. W przypadku witryn chłodniczych warto również zwrócić uwagę na sposób ich otwierania i zamykania tak, by nie sprawiały one najmniejszych problemów.

Witryny chłodnicze i ich klasa efektywności energetycznej

Witryny chłodnicze to urządzenia, które będą pracować przez cały czas i będą one wymagać stałego podłączenia do prądu. Wobec tego przy wyborze witryn chłodniczych, warto zwrócić uwagę na klasę ich efektywności energetycznej. Oczywiście najlepsze, energooszczędne modele będą znacznie droższe, jednak w efektywny sposób przyczynią się do obniżenia naszych rachunków za prąd i wygenerowania oszczędności. Taka inwestycja w energooszczędne witryny chłodnicze zwróci się więc w perspektywie czasu.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *