Popularne

Artykuł

Zakupy

Wady i zalety deskorolki elektrycznej – Hoverboard

Wady i zalety deskorolki elektrycznej – Hoverboard

Deska elektryczna, czyli hoverboard staje się coraz bardziej popularny. Jest to jeden z najpopularniejszych prezentów na komunię. Taki sprzęt to nie tylko ciekawy gadżet, a urządzenie, które znacznie ułatwia poruszanie się po zakorkowanych miastach.

Co to jest Hoverboard?

Hoverboard to pojazd elektryczny wyposażony w dwa koła, podstawę oraz drążek, w którym znajdziemy układ kierowniczy. Jest to małe oraz ciche urządzenie, które jest przez nas sterowane własnym ciałem. Jego zasilaniem jest akumulator, a podobieństwo do klasycznej deskorolki nie znajdziemy zbyt wiele. Większość takich urządzeń jest przeznaczona dla dzieci, jednak spotkamy także mocniejsze pojazdy terenowe z mocniejszymi silnikami. Jednak ze względu na dość krótki czas jazdy nie są to urządzenia przeznaczony do dalekich wypraw.

Jak to działa?

Sterowanie takim pojazdem jest dość nieskomplikowane, jednak wymaga sporo praktyki, aby nasze ruchy przekładały się na oczekiwane efekty. W każdym z urządzeń znajdziemy dwa akumulatory, a każdy z nich jest dopasowany do danego koła. Sterowanie odbywa się za pomocą przychylania w tył i przód. Po uruchomieniu deskorolki oraz wejściu na nią należy przenieść ciężar naszego ciała do przodu. W celu zwolnienia powinniśmy odchylić się w tył, jeśli chcemy skręcić w lewo, przenosimy ciężar ciała w tą stronę, jeśli w prawo to robimy dokładnie tak samo.

Bezpieczeństwo oraz wady i zalety

Na papierze sterowanie urządzeniem wydaje się banalne. W praktyce jednak wygląda to trochę inaczej, dlatego na początek warto zaopatrzyć się w ochraniacze na kolana, które pozwolą nam zadbać o własne zdrowie. Przed rozpoczęciem poważnej jazdy, warto potrenować na nawierzchniach, które nie są zbyt twarde. Jeśli wtedy spadniemy to nie stanie się nam nic poważnego. Kiedy użytkownikiem deski jest dziecko, dobrze by było, aby zostało wyposażone w kask rowerowy.

Wad urządzenia nie ma zbyt wielu. Pierwszą z nich może być trudność w używaniu go przez osoby starsze. Aby jeździć na takim pojeździe, należy utrzymywać równowagę, a osoby starsze mogą mieć z tym problem. Kolejną wadą mogą być baterie. Niestety nie wytrzymują one zbyt długo w większości modeli. Jeśli jednak mamy tylko ochotę możemy zdecydować się na droższy model, który pozwoli na dłuższą zabawę.

Zalet jest znacznie więcej. Należą do nich:

  • Przeznaczony dla dorosłych oraz dzieci,
  • Mały rozmiar,
  • Ogromny wybór urządzeń tego typu,
  • Idealnie sprawdza się do miast,
  • Ciekawa zabawka od dziecka, która odciągnie go od gier komputerowych.

Hoverboard to naprawdę ciekawy sprzęt, nad którym warto się zastanowić. Może sprawić wiele radości osobom w każdym wieku.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *