Popularne

Artykuł

Podróże

Wyspy Bahama – co warto zobaczyć?

Wyspy Bahama – co warto zobaczyć?

Bahamy to archipelag składający się z około 700 wysp, z których jedynie 30 jest zamieszkiwanych przez ludzi. Znajdują się one pomiędzy Kubą, a Florydą, w związku z czym odwiedzając jedno z powyższych miejsc, można również wybrać się właśnie na Bahamy. Jak się okazuje, stanowią one rewelacyjną destynację na wakacje przez cały rok, ponieważ wciąż panuje na nich piękna pogoda i wysokie temperatury. W tym artykule powiemy sobie o tym, co warto zobaczyć podczas podróży do tego urokliwego miejsca.

Park Narodowy Inagua

Wybierając się do tego parku, z całą pewnością będziemy mieć niepowtarzalną okazję ku temu, aby obserwować największe stada flamingów, jakie można spotkać na zachodniej półkuli. Poza wyżej wspomnianymi, Park Narodowy Inagua zamieszkiwany jest przez ponad 151 gatunków innego ptactwa, w tym również przez papugi z Bahama.

Pink Sands Beach – Różowa Plaża

Główną atrakcją tej wyspy jest niewątpliwie jej różowy piasek. Kolor wyżej wymienionego to zasługa rozkruszonych kamieni, kawałków rafy koralowej, pancerzyków morskich bezkręgowców oraz połamanych muszli. Ponadto Pink Sand Beach słynie również z atrakcyjnego życia nocnego. Występuje na niej wiele nocnych lokali, ekskluzywnych restauracji, dyskotek oraz kasyn. Dzięki temu świetnie odnajdą się na niej osoby, które gustują w tego typu formach spędzania wolnego czasu.

Big Major Cay- Plaża Świń

Plaża Świń jest drugą, największą atrakcją Wysp Bahama. Podczas wypoczynku na Big Major Cay można świetnie spędzić czas z tymi uroczymi zwierzętami, nakarmić je, pobawić się z nimi i po prostu obserwować jak pływają w oceanie. Z całą pewnością jest to niecodzienny widok, który pozostaje w pamięci turystów na długo.

Fort Fincastle

W Nassau – największym mieście Bahamów, będących jednocześnie ich stolicą znajduje się Fort z 1973 roku. Jest to najważniejszy obiekt historyczny wysp, który można zwiedzać w asyście przewodnika lub samodzielnie. Wybierając jednak to pierwsze rozwiązanie, istnieje możliwość dokładnego zapoznania się z jego historią oraz funkcjami, jakie pełnił.

Muzeum Piratów

Kolejnym, wartym uwagi obiektem, który znajduje się także w stolicy Bahamów, czyli wspomnianym uprzednio Nassau, jest Muzeum Piratów. Stanowi ono świetną formę rozrywki zarówno dla osób dorosłych, jak i dzieci. W obiekcie można zobaczyć przykładowe statki pirackie, czy posłuchać o ich obyczajach i tradycjach. W muzeum znajdują się także pirackie stroje oraz akcesoria codziennego użytku. W związku z tym, że Bahamy słyną z pirackich opowieści, wizyta w muzeum jest wręcz obowiązkowa.

Więcej o wyspach Bahama: https://www.spectrocolor.pl/podroze/piec-powodow-dla-ktorych-warto-odwiedzic-bahamy

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *