Popularne

Artykuł

Podróże

Wyspy greckie – przewodnik

Wyspy greckie – przewodnik

Grecja jest krajem, który posiada znaczne terytorium, z czego znaczna część rozciąga się na setki wysp. Możesz z łatwością spędzić wiele miesięcy zwiedzając ten fascynujący i historyczny obszar!

Niektóre wyspy słyną z plaż i walorów przyrodniczych, podczas gdy inne mają bogatą ofertę nocnego życia lub silne tradycje kulturowe.

Wyspy można pogrupować w szerokie skupiska i choć wiele z nich jest zamieszkałych, to w oceanie znajduje się również wiele mniejszych wysp i wybrzeży, na których nikt tam nie mieszka.

Po podróży do wielu pięknych miejsc w Grecji, stworzyłem ten przewodnik po wyspach greckich, aby pomóc Ci zaplanować własną podróż!

Czego się spodziewać?

Greckie wyspy mają dość luźną kulturę, w której kładzie się nacisk na cieszenie się życiem i wszystkim, co ma do zaoferowania. (W czasie podróży można spodziewać się dobrego jedzenia i picia!)

Niektóre wyspy mają o wiele silniejszą kulturę turystyczną niż inne, więc może to decydować o tym, ile osób może się spotkać, które mówią po angielsku.

Wiele wysp ma pochodzenie wulkaniczne, co sprawia, że mają one dość charakterystyczną i niesamowitą scenerię. Jest to szczególnie widoczne w Santorynie, który ma wspaniałe wioski, co czyni go jednym z najbardziej romantycznych miejsc na wyspach.

O Wyspach Greckich

Na Morzu Egejskim i Jońskim zamieszkuje łącznie 168 wysp greckich, które zostały podzielone na osiem głównych grup wysp.

Kreta jest największą z greckich wysp i przyciąga wielu turystów, podczas gdy Wyspy Jońskie mają popularne miejsca, takie jak Korfu, Kefalonia i Zante. Wiele z najlepszych miejsc nocnego życia znajduje się w tej sieci na wyspach.

Wyspy Cyklad mają do zaoferowania najlepszy wybór zamieszkałych wysp, z Santorynami słynącymi z miast i wiosek, a Mykonos i Paros są domem dla wspaniałych plaż.

Pomocna wskazówka: Dla wyjątkowego przeżycia dla „dwudziestu, trzydziestu osób”, które są zainteresowane żeglowaniem po greckich wyspach z przyjaciółmi, Yacht Week Grecja trasa jest wspaniała z wielu stron, żeglarstwo i lokalna kultura! Poszedłem z siedmioma dziewczynami i mieliśmy wtedy najlepszy czas!

Obejście dookoła

Niektóre z większych greckich wysp będą miały lotniska, które będą mogły przyjmować loty międzynarodowe, a lotniska na Rodos i na Korfu będą jednymi z największych oferujących najszerszy zakres lotów.

Jeśli jednak planujesz zobaczyć różne wyspy i zwiedzić kilka różnych części regionu, to jedynym właściwym sposobem podróżowania między wyspami jest podróż promem.

Ponieważ jest to tak duży obszar, istnieje wiele firm promowych obsługujących różne części wyspy, a ceny i rozkład rejsów mogą być bardzo zróżnicowane, szczególnie jeśli szukasz możliwości podróży poza głównym sezonem turystycznym.

Uwzględnienie czasu podróży

Częstym błędem popełnianym w przypadku podróży z jednej greckiej wyspy na drugą jest założenie, że będzie to krótka podróż statkiem. Rzeczywistość jest taka, że setki zamieszkałych wysp rozciągają się na rozległym obszarze.

W rzeczywistości niektóre podróże promem mogą trwać dziesięć godzin lub dłużej, szczególnie jeśli rozpoczynają się z portu w Pireusie (główny port promowy w Atenach).

Budżet

Rodzaj budżetu, który można sporządzić razem będzie się różnić w zależności od tego, jak elastyczny jesteś, gdzie będziesz chciał zostać i czy będziesz szukał jedzenia i picia w najlepszych lokalach.

Pokoje hostelowe są często dostępne za około 100 złotych za noc, podczas gdy pokoje hotelowe niedrogie można znaleźć od około 250 złotych w górę. Należy pamiętać, że ceny w większych kurortach i miejscowościach, szczególnie w sezonie szczytowym, zazwyczaj rosną.

Jeśli pominąć fantazyjne koktajle i jeść od ulicznych sprzedawców to można wydać od dziesięciu do dwudziestu zł dziennie na jedzenie i picie. Będziesz również musiał sfinansować działania, zwłaszcza jeśli zamierzasz wybrać się na wycieczki na najlepsze plaże lub zwiedzanie głównych zabytków historycznych.

Szybki przewodnik po najlepszych greckich wyspach

Oto krótki przewodnik po najlepszych greckich wyspach, które oferują zwiedzającym wyjątkowe wrażenia!

  • Najlepsze plaże: Naxos i Paros
  • Najlepsze dla naturalnego piękna: Kreta
  • Najlepsze rozwiązanie dla luksusu w niskich klawiszach: Antyparos
  • Najbardziej Uroczy: Hydra
  • Najbardziej romantyczny: Santoryn
  • Najlepsze dla imprez towarzyskich organizowanych przez uczelnie: Ios
  • Najlepszy na 20-30-osobową imprezę towarzyską: Mykonos

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *