Popularne

Artykuł

Zdrowie i uroda

11 prostych sposobów przezwyciężania samotności w życiu codziennym

11 prostych sposobów przezwyciężania samotności w życiu codziennym

Samotność boli, ale jest również związana z chorobami serca, bezsennością i depresją.  Istnieją dwa rodzaje samotności: emocjonalna, którą można określić jako brak lub utratę towarzystwa, lub społeczna, gdy brakuje nam szerszej sieci społecznej lub grupy przyjaciół.

Jest to przejściowe uczucie, które może przyjść i odejść, ale według badań dziewięć milionów ludzi w kraju określa się jako osamotnione. Pracuję z domu, samodzielnie, do dziewięciu godzin dziennie w ciągu tygodnia, ale w zatłoczonym pokoju mogę czuć się bardziej samotny. To subiektywne doświadczenie i samotność będą się różnić w zależności od osoby, na różnych etapach jej życia. Samotnie pracuję w domu od kilku lat i w tym czasie wypracowałem sposoby walki z samotnością. Oto kilka strategii, których używam i które mogą ci służyć, jeśli doświadczasz bólów samotnego stróża.

 1. Pomyśl, że nauczysz się spędzać czas sam – wyjrzyj przez okno i zobacz marzenia lub pomyśl o wszystkich denerwujących ludziach, których nie musisz słuchać.
 2. Zajmujesz się czymś, co zawsze trzeba zrobić, czy to sprzątanie domu, majsterkowanie, które odkładasz od zimy, czy organizowanie pracy papierkowej.
 3. Zarezerwuj sobie czas na dziecko, a teraz zachowaj zdjęcie mojej dziewczyny, oprawione w ramkę. Jest to świetny sposób, aby przyjaciele przypomnieli sobie wzajemnie, że ktoś gdzieś o Tobie myśli.
 4. Nie musisz nawet wychodzić z łóżka, aby uzyskać dostęp do telefonu. Wyślij aktualny tweet i hashtag, aby uzyskać trochę energii od innych, którzy są online.
 5. Wyślij SMS-owi znajomemu lub przyjacielowi. Poświęć chwilę, aby posłuchać przez telefon i zobaczyć, do kogo od jakiegoś czasu nie wysyłałeś SMS-ów. Wyślij wiadomość lub trzy, a następnie usiądź z założonymi rękoma i poczekaj na odpowiedź.
 6. Badaj lokalne grupy lub hobby. Zawsze jest coś do zrobienia, niezależnie od tego, czy zapisujesz się na naukę nowego języka w swojej lokalnej szkole, chcesz grać na fortepianie z nauczycielem, czy też dołączyłeś do lokalnej grupy meetup, aby spotkać się z członkami o podobnych zainteresowaniach.
 7. Zapoznaj się z terapeutą. Znajdź bezpieczne otoczenie, aby porozmawiać o tym, jak się czujesz i porozmawiać z drugą osobą. Skorzystaj z katalogu Stowarzyszenia Doradców i Psychoterapeutów, aby upewnić się, że Twój terapeuta ma odpowiednie kwalifikacje.
 8. Wykonaj masaż. Jeśli nie jesteś zadowolony z pomysłu terapeuty, można również spróbować pójścia do kosmetyczki na godzinę rozpieszczania i trochę czasu z innym człowiekiem. Dotyk to bardzo skuteczny sposób na nawiązanie z kimś kontaktu, a według chińskiej medycyny tradycyjnej może również pomóc w zapobieganiu zachorowaniu.
 9. Przeczytaj książkę. Poświęć swój wolny czas i skorzystaj z niego, czytając coś. Nigdy nie jesteś sam z dobrą książką.
 10. Przygarnij pupila. Duża kula żywej, oddychającej sierści może działać jak Twój najlepszy przyjaciel i walczyć z samotnością.
 11. Skontaktuj się z otoczeniem. Nawet jeśli rozmawiasz tylko z personelem sklepu na rogu.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *