Popularne

Artykuł

Zdrowie i uroda

Gdzie można szybko przepisać receptę?

Gdzie można szybko przepisać receptę?

Część leków, które mają wysokie stężenie substancji aktywnych lub mają znaczące działanie dla organizmu jest wydawanych na receptę. W związku z tym przed ich zakupem konieczna jest wizyta lekarska podczas której specjalista wypisze odpowiedni dokument. W przypadku większości chorób jest to w pełni uzasadnione zachowanie. Jednak jeżeli przyjmujesz leki przez długi czas, na przykład antykoncepcję lub potrzebujesz szybko przyjąć lek, jak to wygląda w przypadku antykoncepcji awaryjnej, oczekiwanie na wizytę lekarską może być zbyt długie. W takich przypadkach pomocne okazują się recepty wystawiane przez internet.

Jak działa recepta wystawiana przez internet?

Recepta online ma dokładnie taką samą moc jak klasyczny dokument wystawiony w gabinecie lekarskich. Przepisane leki możesz zakupić w dowolnej aptece, gdzie są dostępne te farmaceutyki.

Jeżeli chcesz wypisać receptę online, wystarczy, że wejdziesz na stronę telemedi.com. Po wypełnieniu krótkiej ankiety, elektroniczne recepty mogą być dostępne z poziomu Twojego internetowego konta pacjenta już w ciągu 5 minut. Pamiętaj jednak, żeby podać wszystkie informacje na temat swojego stanu zdrowia. Muszą one być dokładnie wypełnione oraz zgodne ze stanem faktycznym. Tylko w takiej sytuacji potrzebne leki będą działały zgodnie z przeznaczeniem.

Po wypełnieniu ankiety recepta online zostanie wysłana do Ciebie w taki sposób, jaki wybierzesz podczas rejestracji. Może być to e-mail, numer telefonu lub przez panel. e-recepta online ma być dla Ciebie znacznym ułatwieniem, dlatego najczęściej sposób jej wysyłki jest dopasowany do twoich potrzeb oraz oczekiwań.

Czy recepta online jest jest widoczna w internetowym koncie pacjenta?

Recepty online, podobnie jak inne dokumenty wystawiane w gabinetach lekarskich są widoczne w Twoim internetowym koncie pacjenta. Oznacza to, że możesz sprawdzić tam nie tylko numer swojej recepty, ale również zrealizować ją w różnych aptekach podając jedynie kod QR. Możesz w ten sposób również sprawdzić, kiedy ostatni raz dany lek był prze Ciebie wykupiony.

Z tego względu posiadanie Internetowego Konta pacjenta jest bardzo wygodne. Znacznie ułatwia załatwianie licznych spraw medycznych oraz wizyty lekarskie. Nie musisz pamiętać jakie leki przyjmowałeś w ostatnich tygodniach, ponieważ wszystkie wykupione recepty są widoczne w systemie.

W jaki sposób można dostać recepty online?

Wystawienie recepty papierowej może być czasochłonne i wymaga od Ciebie wizyty lekarskiej. Zdarza się, że choroba lub zdarzenie losowe uniemożliwia Ci takie postępowanie. Natomiast w przypadku niektórych leków, na przykład antykoncepcji hormonalnej, konieczne jest nieprzerwane stosowanie leków. Wówczas oczekiwanie na wizytę u specjalisty może być problematyczne i wymagać znacznych nakładów czasowych, których nie masz.

Po wejściu na stronę internetową wystarczy, że wybierzesz, jakiego leku potrzebujesz i wypełnisz ankietę. Wówczas nie tracisz czasu na kolejki w przychodni, a możesz skupić się na codziennych sprawach. Jest to znaczne ułatwienie szczególnie dla osób, które są zależne od bliskich, którymi się zajmują. Mowa tutaj zarówno o dzieciach, osobach starszych oraz osobach z niepełnosprawnościami.

Gdzie można znaleźć internetowe konto pacjenta?

Jeżeli chcesz mieć wszystkie recepty w jednym miejscu, możesz skorzystać z internetowego konta pacjenta. Zarejestrujesz je wchodząc na stronę rządową. Logowanie również jest bardzo proste. Wykorzystujesz podczas tej czynności swój profil zaufany, który możesz otworzyć w banku.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *