Popularne

Artykuł

Zdrowie i uroda

Pieluchy dla dorosłych – rodzaje i ich zalety

Pieluchy dla dorosłych – rodzaje i ich zalety

Mimo że nietrzymanie moczu to dolegliwość kojarzona głównie z osobami starszymi, jest to problem, który może dotyczyć każdego – bez względu na wiek. W razie wystąpienia tego typu zaburzenia warto sięgnąć po sprawdzone środki, które pomogą zamaskować dolegliwość. Pieluchy dla dorosłych to jeden z przyborów higienicznych, który skutecznie ułatwi życie z tą trudnością.

Pieluchy dla dorosłych – czym są?

Pieluchy dla dorosłych są często określane także jako pieluchomajtki. Są to przybory higieniczne, których zadanie jest bardzo podobne jak w przypadku pieluch dla niemowląt – służą one przede wszystkim do zatrzymywania moczu. Produkty tego typu są wyposażone w wysokiej jakości wkładki chłonne, które są w stanie zaabsorbować dużą ilość płynu, a często także zneutralizować jego zapach. W zależności od wybranego rodzaju ich budowa może nieco się różnić; przeważnie pieluchomajtki mają pas biodrowy, który umożliwia ich poprawne założenie. Przy zakupie ważny jest odpowiedni rozmiar pieluch – nie mogą być ani za duże, ani za małe. Jeśli będzie on niewłaściwie dobrany, możemy spodziewać się nie tylko ograniczonej skuteczności, lecz także dyskomfortu.

Jak dobrać rozmiar pieluch dla dorosłych?

Aby pieluchy dla dorosłych mogły bez problemów spełniać swoje zadanie, niezbędny jest przede wszystkim poprawnie dopasowany rozmiar. Zbyt duże produkty nie będą przylegać do ciała, przez co mogą przeciekać, a także powodować dyskomfort podczas chodzenia. Za małe pieluchomajtki nie będą z kolei w stanie odpowiednio trzymać moczu, a przy tym w pewnym stopniu krępują ruchy. Jak zatem dobrać rozmiar, by wyeliminować tego typu sytuacje? Najlepszym sposobem będzie pomiar obwodu w biodrach i w talii – następnie wystarczy odnaleźć tabelę u producenta. Można także sugerować się rozmiarem bielizny. Pieluchy dla dorosłych są zazwyczaj oznaczane standardowym zestawem symboli – S, M, L oraz XL.

Rodzaje pieluch dla dorosłych

Istnieje kilka rodzajów pieluch dla dorosłych, które znajdują zastosowanie w różnych dolegliwościach. Wyróżniamy przede wszystkim kategorie związane ze stopniem nietrzymania moczu: pod tym względem wyróżnia się kropelkowe nietrzymanie moczu, lekkie, średnie, ciężkie oraz bardzo ciężkie. Warto zaznaczyć, że większość firm zajmujących się takimi rozwiązaniami – m.in. TENA – ma w ofercie wszystkie z tych wariantów. Dla przykładu osoby cierpiące na kropelkowe lub lekkie nietrzymanie moczu mogą postawić na przewiewne, komfortowe pieluchy ProSkin Pants Super, które łączą odpowiednią chłonność z dyskrecją.

Przy średnim i ciężkim stopniu problemu należy postawić na inne rozwiązania, jednak warto mieć na uwadze, że przeważnie oferują one mniejszy poziom komfortu. To szczególnie istotne w przypadku najpoważniejszych dolegliwości – najbardziej chłonne pieluchy dla dorosłych są polecane jedynie osobom, które ze względu na chorobę nie mogą być aktywne i większość czasu spędzają w łóżku. Warto także sprawdzić dokładne wartości poszczególnych poziomów niekontrolowania moczu wyrażane jako ilość płynu na 4 godziny:

  • kropelkowe – do 50 ml;
  • lekkie – od 50 do 100 ml;
  • średnie – od 100 do 200 ml;
  • ciężkie – od 200 do 300 ml;
  • bardzo ciężkie – ponad 300 ml.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *