Popularne

Artykuł

Zdrowie i uroda

Depilacja laserowa, wszystko co należy o niej wiedzieć!

Depilacja laserowa, wszystko co należy o niej wiedzieć!

Marzysz o pięknym wyglądzie, a przede wszystkim o tym, by raz na zawsze pożegnać się z owłosieniem na nogach, pod pachami, czy w okolicach bikini? Pomyśl o wykonaniu depilacji laserowej, czyli zabiegu, od którego nie tylko pozbędziesz się owłosienia, ale przede wszystkim dzięki któremu zaoszczędzisz sporo czasu koniecznego do przygotowania się do wyjścia.

Depilacja laserowa – co na pewno warto wiedzieć?

Choć mogłoby się wydawać, że nie ma zabiegów kosmetycznych idealnych to jednak okazuje się, że właśnie w ten sposób opisuje się depilację laserową, czyli metodę usuwania owłosienia z określonych części ciała, na którą decyduje się coraz więcej kobiet. Do zabiegu stosuje się laserową głowicę, którą nakierowuje się na określone miejsce na ciele, a następnie laserem działa się na włoski. Laser osłabia cebulki włosa na tyle, że ten już nigdy nie odrasta.

Aby jednak określony zabieg mógł przynieść idealne rezultaty konieczne jest powtórzenie go przynajmniej kilka razy. Wielu kosmetologów zaleca również, by mniej więcej rok po wykonanym zabiegu powtórzyć go dla pewności, by w danym miejscu włoski już nigdy nie odrosły.

Czy depilacja laserowa boli? Uważa się, że nie. Podczas wykonywania zabiegu można poczuć co najwyżej mrowienie lub delikatne szczypanie, dokładnie tak, jak w przypadku mezoterapii mikroigłowej.

Jak przygotować się do zabiegu depilacji laserowej?

Jeśli coraz częściej zastanawiasz się nad tym, czy wykonać depilację laserową na swoim ciele to pamiętaj o tym, by odpowiednio przygotować się do zabiegu. Najpierw skonsultuj swoją decyzję ze specjalistą, a następnie poproś o wskazówki dotyczące tego, co czeka cię po zabiegu.

Przed wykonaniem depilacji laserowej należy ogolić określoną część ciała, a następnie dobrze umyć i nawilżyć. Do etapów przygotowania się do depilacji laserowej należy zaliczyć również konieczność zrezygnowania z picia alkoholu, jak również zażywania jakichkolwiek leków przeciwbólowych. Pamiętaj o tym, by zabieg mógł przebiec bez problemów i przyniósł założone efekty.

Depilacja laserowa – czyli o czym pamiętać po zabiegu?

Aby mieć pewność, że zabieg depilacji laserowej przebiegnie u nas bez większych problemów, a co ważne utrzyma się na założony czas, należy przestrzegać określonych zasad. Przede wszystkim warto chronić miejsce po zabiegu przed słońcem, nie traktować takiej skóry również samoopalaczem lub jakimkolwiek innym kosmetykiem z alkoholem.

Nie należy także stosować innych zabiegów typu fotoodmładzanie, peeling chemiczny, czy też laserowego leczenia trądziku. Zdecydowanie lepiej jest odczekać odpowiedni czas aż skóra pozostanie bezpieczna.

Nie wiesz, gdzie udać się na zabieg laserowego usuwania włosów, a może obawiasz się, czy w określonym miejscu zostanie on wykonany w prawidłowy sposób? Jeśli tak to skorzystaj z usług:

Light and laser – depilacja laserowa Kraków

Pamiętaj, że laserowe usuwanie włosków to przede wszystkim wygoda, a co ważne także zdecydowanie skrócony czas na przygotowywanie się do wyjścia. Spraw sobie odrobinę luksusu, na który zasługujesz.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *