Popularne

Artykuł

Jedzenie

Kofeina bezwodna – czy się różni od „zwykłej” kofeiny?

Kofeina bezwodna – czy się różni od „zwykłej” kofeiny?

Bezwodna kofeina to po prostu kofeina bez wody. Jest to odwodniona forma kofeiny, która jest używana do lepszego połączenia kofeiny z innymi składnikami w różnych tabletkach i suplementach.

Ważne jest, aby zdać sobie sprawę, że kofeina bezwodna i kofeina są takie same dokładnie. Jedyna różnica polega na tym, że bezwodna kofeina jest dostępna w postaci proszku do bardziej precyzyjnych pomiarów zamiast na przykład różnych poziomów kofeiny w kawie.

Co powoduje kofeina bezwodna?

Kofeina jest w zasadzie cudownym narkotykiem dla ludzi.

Kiedy kofeina wchłonie się do organizmu, szybko przedostaje się do mózgu, gdzie następuje magia.

Receptory nerwowe, z którymi kofeina wchodzi w interakcje, nazywane są receptorami adenozynowymi.

Receptory andenozynowe w mózgu pomagają organizmowi zmęczyć się przez cały dzień.

Im dłużej się przebudzisz, tym więcej adenozyny produkować będzie mózg, który wiąże się z receptorami adenozyny w mózgu, sprawiając, że czujesz się bardziej zmęczony.

Jednak podczas spożywania kofeiny cząsteczki kofeiny wiążą się z receptorami adenozyny w mózgu, blokując wiązanie adenozyny z tymi receptorami.

Kofeina nie sprzyja zmęczeniu jak adenozyna, ale przyspiesza działanie komórek nerwowych, z którymi się wiąże.

To „przyspieszenie” komórek nerwowych w mózgu prowadzi do zwiększonego wypalania neuronów w całym mózgu – co sygnalizuje przysadkę mózgową do produkcji adrenaliny i wszystkich korzyści, które się z tym wiążą.

Ze względu na brak wiązania adenozyny w mózgu z powodu kofeiny, system dopamineryjny jest w stanie działać skuteczniej, sprawiając, że czujesz się szczęśliwszy.

Dlaczego kofeina bezwodna?

  • Wspiera czuwanie i czujność.
  • Wzmacnia energię.
  • Zwiększa wydolność fizyczną i psychiczną.

 

Jak należy przyjmować bezwodną kofeinę?

Kofeina bezwodna występuje w postaci tabletek. Wiele osób zgłasza uczucie działania kofeiny, zażywając tylko 100 mg kofeiny dziennie.

Ilość kofeiny niezbędna do odczuwania skutków, będzie się różnić w zależności od osoby. Zazwyczaj 100 mg – 500 mg kofeiny na dobę wystarcza, aby każdy mógł odczuć jej działanie.

Eekty uboczne kofeiny bezwodnej?

Kofeina jest substancją ogólnie bezpieczną dla ludzi. Nie odnotowano przypadków nadmiernego spożycia kofeiny. Można jednak uzależnić się od kofeiny, a tolerancja na działanie kofeiny może się nasilać, jeśli za długo zażywa się jej zbyt dużo.

Dlatego ważne jest, aby jeździć na rowerze z kofeiną, aby zapobiec budowaniu tolerancji na kofeinę i odświeżyć neurony, które zostały dotknięte kofeiną.

Negatywne skutki uboczne to: zwiększona częstość akcji serca, bóle głowy, pocenie się, nudności.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *