Popularne

Artykuł

Zdrowie i uroda

Biały tatuaż. Na czym polega i jak wygląda po latach?

Biały tatuaż. Na czym polega i jak wygląda po latach?

Tatuaże w ostatnim czasie stały się szeroko rozpowszechnioną metodą podkreślania swojej indywidualności. Może on mieć dla właściciela znaczenie symboliczne, niezwykle personalne lub stanowić trwałą formę ozdabiania własnego ciała. Obserwowanym ostatnio trendem stało się wykonywanie białych, wyjątkowo subtelnych tatuaży.

Biały tatuaż – na czym polega?

Stworzenie białego tatuażu polega na wprowadzeniu pod skórę igły z odpowiednim pigmentem w tym kolorze wraz z ciekłym nośnikiem. Jego zadaniem jest doprowadzenie do równomiernego rozłożenia się barwnika. Do jego wykonania warto wybrać tatuatora, który jest doświadczony w tworzeniu białych tatuaży. Niezwykle istotne jest, by przy wykorzystywaniu specjalistycznej kalki, nie doprowadzać do stykania się z nią igły. W konsekwencji mogłoby dojść do przyciemnienia się wzoru.

Zastanawiając się nad białym tatuażem warto wiedzieć, iż jego cena będzie o około 20% wyższa niż wykonanie wzoru tradycyjnego. Wynika to bezpośrednio z faktu, iż proces przygotowywania idealnego wzoru staje się nieco bardziej czasochłonny, zaś biały pigment jest zdecydowanie gęstszy, co wpływa na wydłużenie się czasu wykonywania pracy przez tatuatora.

Biały tatuaż – wzór UV

Jak w każdej sztuce, również w przypadku tatuaży obserwuje się pewne trendy. Obecnie duże zainteresowanie budzi oryginalna odmiana tatuażu białego, który posiada właściwości fluorescencyjne. Dzięki temu właściciel ozdoby może cieszyć się wzorem, który nie rzuca się w oczy za dnia, lecz po zmroku zapewnia niezwykły efekt wizualny. Należy jednak pamiętać, iż jest to dość nowy sposób ozdabiania ciała i obserwuje się dość szybkie blaknięcie wzoru.

Biały tatuaż – dla kogo?

Białe tatuaże sprawdzą się rewelacyjnie wśród osób, które cechuje jasna karnacja. Ten rodzaj zdobienia ciała jest często wybierany przez klientów, którym zależy na subtelności wzoru i możliwości jego ewentualnego, skutecznego zakrycia. Należy mieć na względzie, iż schemat tatuażu nie może być nazbyt skomplikowany. Gęste rozmieszczenie detali przy wykorzystywaniu białego tuszu może przypominać swoim finalnym wyglądem bliznę. Przygotowując wzór, który ma pojawić się na skórze, należy spojrzeć na niego z pewnej odległości i ocenić, czy kontury nie zlewają się w nieestetyczną i niewyraźną plamę. Najlepszą możliwością przy wykonywaniu białego tatuażu jest zdecydowanie się na wzory minimalistyczne np. geometryczne lub przedstawiające niewielkich rozmiarów napisy.

Biały tatuaż – jak wygląda po latach?

Wykonując biały tatuaż należy dobrze zastanowić się nad jego umiejscowieniem. Niezwykle istotne mogą okazać się w tym aspekcie podpowiedzi doświadczonego artysty. Tatuaż na karku, ramionach lub dekolcie może być narażony na wielokrotną ekspozycję na promienie słoneczne. W konsekwencji wzór może szybko wyblaknąć. W niektórych przypadkach z czasem dochodzi również do żółknięcia białego tatuażu za sprawą naturalnych procesów zachodzących w organizmie. By wzór mógł jak najdłużej cieszyć oczy swojego właściciela i stanowić wyjątkową ozdobę ciała, należy ściśle przestrzegać zaleceń tatuażysty i pamiętać o stosowaniu kremu z filtrem SPF 50 na powierzchni wzoru w słoneczne dni.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *