Popularne

Artykuł

Dom i ogród

Urządzanie mieszkania w tylu loftowym

Urządzanie mieszkania w tylu loftowym

W aranżacji mieszkania kierujemy się własnym gustem i wysokością budżetu. Niskim kosztem możemy stworzyć niepowtarzalne kompozycje meblowe i aranżacyjne w stylu, jaki najbardziej odpowiada naszym oczekiwaniom. Jeśli lubujemy się w minimalizmie i prostocie to idealnym rozwiązaniem będzie urządzenie mieszkania w stylu loft. Do zalet takiego rozwiązania należy przede wszystkim zachowanie znacznej ilości przestrzeni i optymalnie niski koszt wykonania.

Czym charakteryzuje się styl loftowy?

Urządzanie pomieszczeń w stylu loftowym to bardzo proste zadanie, jednak rezultat jaki możemy otrzymać jest wyjątkowy i cieszący oko. Styl loftowy w architekturze i designie to zagospodarowanie mieszkania w sposób industrialny, przywodzący na myśl hale i pomieszczenia przemysłowe. Ostatnimi laty stał się jednym z najpopularniejszych sposobów aranżacji apartamentów i mieszkań premium, niegdyś z kolei kojarzył się z pracowniami artystów, niedbale i niskim kosztem urządzonymi mieszkaniami. Sytuacja uległa znacznej zmianie, odkąd projektanci zaczęli stosować rozwiązania aranżacyjne w stylu loft na łamach swoich projektów.

Jak urządzić mieszkanie w stylu loft?

Przede wszystkim, musimy się trzymać jednej zasady: nie ma zasad. Loftowa aranżacja rzadko kiedy łączy spójne ze sobą elementy wyposażeniowe, meblowe czy dekoracyjne – każdy element zdaje się mieć zupełnie inną historię. W efekcie otrzymujemy jednak harmonijną, minimalistyczną i funkcjonalną przestrzeń. Kolory jakie królują w mieszkaniach urządzonych w tym stylu to wszelkie odcienie bieli, beżów, szarości, czerni, ale również neonowe niuanse albo chromowane detale. Niedbale pomalowane meble czy rury poprowadzone przy suficie – to wszystko dodaje niepowtarzalnego charakteru całemu pomieszczeniu.

Aranżacyjne sushi

Styl loftowy charakteryzuje się surowością, z której słynie. Daleko mu do przytulnych pomieszczeń i wielu ścian, idealnie wykończonej podłogi i paneli. Mieszkanie urządzone w tym stylu możemy ocieplić charakterystycznymi dodatkami jak na przykład poduszki, obrazy czy fotele i kanapy z miękkimi obiciami. Stawiamy na przestrzeń i surowość, jaką uzyskamy nie wykańczając podłóg i pozbywając się ścian działowych. Wylewka betonowa wyjdzie zdecydowanie taniej, ale da niesamowity efekt aranżacyjny. W celu dodania jeszcze większej ilości industrialnych detali, stawiamy na chromowane i metalowe lampy, stoły i krzesła. Warto zainwestować w plastikowe meble, które wyglądają nowocześnie. Dodatkowym atutem będzie prostota w utrzymaniu czystości w takim pomieszczeniu.

Więcej o mieszkaniach typu loft: https://www.magazynwnetrza.pl/architektura/urzadzanie-mieszkan-w-stylu-loft

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *