Popularne

Artykuł

Dom i ogród

Czy kiedykolwiek myślałeś o zasadzeniu własnych nasion marchwi?

Czy kiedykolwiek myślałeś o zasadzeniu własnych nasion marchwi?

Zasadzenie własnych nasion marchwi w rzeczywistości wcale nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać. W tym wpisie dowiesz się co musisz wiedzieć o sadzeniu nasion marchwi. Przygotuj się więc na pobrudzenie rąk i naucz się uprawiać własną marchew!

Dlaczego powinieneś zasiać nasiona marchwi?

Sadzenie marchwi to prosty proces, który może przynieść niezliczone korzyści. Przy odpowiedniej przestrzeni, temperaturze gleby i innych warunkach te małe nasionka wykiełkują i urosną w ciągu zaledwie kilku tygodni. Wysiewając nasiona marchwi, należy używać ich oszczędnie, ponieważ niektóre mogą dać dziesiątki roślin! Paczki z nasionami często zawierają więcej niż potrzeba na typową działkę w ogrodzie, więc masz szansę uzyskać wiele korzyści za swoje pieniądze. Marchew znana jest także z tego, że szybko dojrzewa – często osiąga pełną wielkość już po dwóch miesiącach, w zależności od wysianych nasion – co sprawia, że jest idealnym wyborem, jeśli chcesz utrzymać projekty ogrodowe na właściwym poziomie. Jeśli chodzi o smak i wartości odżywcze, marchew jest prawdopodobnie jednym z najsmaczniejszych warzyw korzeniowych, zawierającym niezbędne witaminy, takie jak witamina A, oraz minerały, takie jak potas i magnez. Ponadto, ponieważ występuje w tak wielu różnych kolorach i kształtach, marchew daje wyjątkową możliwość ożywienia każdej zagrody lub nowoczesnego miejskiego krajobrazu. Jeśli więc zastanawiasz się nad zasadzeniem w tym roku kilku podstawowych warzyw, koniecznie rozważ wysiew nasion marchwi!

Jak sadzić nasiona marchwi?

Sadzenie nasion marchwi może na początku wydawać się trudne, ale każdy ogrodnik może to zrobić przy odrobinie cierpliwości i praktyki. Aby zacząć, upewnij się, że gleba jest lekka i luźna. Możesz rozbić wszelkie grudki za pomocą kielni lub grabi i dodać materii organicznej, aby pomóc glebie utrzymać wilgoć. Ponieważ marchew wymaga dużo miejsca do wzrostu, stwórz rzędy w odstępach 12 cali i oznacz każdy z nich, abyś wiedział, gdzie znajduje się Twoja marchew. Następnie delikatnie wysiej cienkie, pierzaste nasiona do gleby na głębokość ½” – ¼” cala w odstępach 3-4″. Na koniec upewnij się, że gleba jest stale wilgotna, aż do pojawienia się siewek. Przy dobrej opiece będziesz mógł cieszyć się pyszną marchewką w ciągu 6-10 tygodni! Sadzenie nasion marchwi jest łatwe, jeśli wiesz, jak to zrobić – postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami, aby uzyskać plon dorodnych i pożywnych warzyw.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *