Popularne

Artykuł

Dom i ogród

Wysokiej klasy okna – Salamander

Wysokiej klasy okna – Salamander

Okna wykonane z PCV cieszą się sporym zainteresowaniem już od dłuższego czasu. Okazuje się jednak, że również i w tym aspekcie technologia poszła naprzód, dlatego wybór modeli jest spory, a dostępne współcześnie na rynku okna premium cechują się doskonałą jakością i spełnieniem najlepszych parametrów ochrony cieplnej czy akustycznej. Na jakie okna się zdecydować? Czym powinny wyróżniać się warianty stworzone z myślą o wymagających klientach?

Z estetycznego punktu widzenia duże znaczenie ma także kolor okien. Biel jest najbardziej uniwersalna i ponadczasowa, ale wcale nie jest to jedyna możliwa opcja.

Jakie okna premium wybrać do nowego domu?

Pytanie o to, jakie okna premium wybrać, najczęściej pojawiają się przy okazji nowych inwestycji, choć niejednokrotnie decydują się na nie także osoby wymieniające ten element w istniejącym już budynku. Myśląc o doskonałym modelu, trzeba wziąć pod uwagę między innymi parametry akustyczne. Jeśli dom znajduje się w ruchliwym miejscu, warto postawić na profile z Rw o wartości ok. 40 – 45 dB. W pozostałych przypadkach w zupełności wystarczy ochrona przed hałasem 0-32 decybeli.

Drugim ważnym parametrem jest izolacyjność termiczna, a zatem współczynnik przenikania ciepła rozpatrywany w kontekście całego okna, szyby okiennej i ramy. Za godny polecenia przykład mogą tu posłużyć okna Salamander wykonane z najwyższej klasy PCV, o wskaźniku ug 0,5. Na uwagę w ich przypadku zasługuje ciepła ramka swisspacer oraz opcja stopniowanego uchyłu dodatkowo poprawiająca komfort we wnętrzach.

Czym wyróżniają się okna pasywne?

Odrębny temat stanowią okna przeznaczone do domów pasywnych – tu także możesz dopasować okna Salamander. Zgodnie z istniejącymi przepisami, współczynnik przenikania ciepła dla okien pasywnych nie może przekroczyć poziomu 0,8 W/(m2·K). Takie modele są droższe, jednak warto zdecydować się na inwestycję, gdyż koszty zwrócą się później w odpowiednio niższych rachunkach.

Standardy środowiskowe

W dzisiejszych czasach coraz częściej liczy się nie tylko technologia. Użytkownicy sprawdzają także, czy wybrane elementy konstrukcyjne spełniają najwyższe standardy środowiskowe. Tu również można podać przykład okien Salamander, które – dzięki wykorzystaniu całkowicie bezpiecznego i ekologicznego surowca – idealnie sprawdzają się w codziennym użytkowaniu. Stanowią optymalne połączenie nowoczesnych technologii i ponadczasowych rozwiązań.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *