Popularne

Artykuł

Dom i ogród

Jak wybrać idealne drzwi do wanny dla Twojego nowego projektu?

Jak wybrać idealne drzwi do wanny dla Twojego nowego projektu?

Niezależnie od tego, czy projektujesz strefę botaniczną, nowoczesną, wyrafinowaną przestrzeń życiową, czy po prostu jesteś gotowy do rozbudowy z zasłony prysznicowej do drzwi do swojej wanny, będziesz potrzebował drzwi wannowych, które będą pasować do Twojego stylu. Drzwi wannowe to duża armatura w łazience, która przyciąga uwagę, dlatego ważne jest, aby zastanowić się nad ogólnym efektem, jaki chciałbyś osiągnąć i dostępnymi opcjami, które pomogą Ci tam dotrzeć.

Czym są drzwi wannowe?

Przed zanurzeniem się w stylu drzwi wannowych, zastanówmy się, czym są drzwi wannowe i dlaczego mogą być potrzebne.

Wiele osób sądzi, że jeśli mają kombinację prysznic – wanna, muszą użyć zasłony prysznicowej, ale nie zawsze tak jest. Zamiast tego można zainstalować drzwi wannowe, które są przymocowane do wanny i ściany, zamiast zasłony. Są one wykonane ze szkła, mogą być obramowane i mogą być otwierane za pomocą zasuw lub zawiasów.

Jeśli poświęciłeś czas na stworzenie pięknego wnętrza łazienki, będziesz potrzebował drzwi od wanny, które otwierają przestrzeń i pokazują płytki prysznicowe. Ponadto może to być bardziej ekologiczne rozwiązanie i zapewnić większą ochronę przed przedostawaniem się wody do podłogi podczas kąpieli. Jeśli masz zasłonę i wyściółkę, wiesz, że łatwo jest zbierać brud na dnie, a woda czasami się rozlewa.

Jakie są opcje stylistyczne?

Masz wiele możliwości wyboru drzwi wannowych. To, w jaki sposób chcesz zaakcentować swoją przestrzeń, zadecyduje o tym, jaki styl wybierzesz:

Drzwi do wanny bez ramy

Jeśli szukasz nowoczesnych drzwi do wanny, drzwi bezramowe, to najlepsza opcja. Drzwi te są eleganckie i estetyczne, ponieważ nie mają dużych metalowych ramek wokół krawędzi. Są one bardzo ładne pod względem estetycznym i nie przerywają wzornictwa Twojej kombinacji prysznic / wanna.

Ponieważ drzwi te mają minimum części, są również łatwe w czyszczeniu, ponieważ nie ma zbyt wielu miejsc na zbieranie śmieci i brudu. Te nowoczesne drzwi wannowe są idealne do nowoczesnych łazienek.

Drzwi wannowe półokrągłe bezramowe

Jeśli podoba Ci się wygląd metalu, rozważ drzwi wannowe częściowo bezramowe. Metalowa rama otacza zewnętrzną część szyby, ale w niektórych projektach metal jest cieńszy (lub nawet nieistniejący) wokół samych drzwi.

Drzwi półokrągłe są tańsze niż ich bezramowe odpowiedniki, ale nadal wyglądają pięknie. Jeśli masz rustykalną łazienkę lub dużo metalowych akcentów, drzwi półramowe będą pięknym dodatkiem do Twojej łazienki.

Drzwi wannowe z hartowanego szkła

Szukając drzwi do wanny, umieść szkło hartowane na liście kontrolnej „potrzeb”.

Szkło hartowane jest znacznie mocniejsze i trwalsze niż szkło standardowe. Ponieważ prysznic jest tam, gdzie będziesz najbardziej narażony, na pewno nie chcesz ryzyka pęknięcia lub rozbicia szkła.

Szkło hartowane może być również wycinane i piaskowane niezliczoną ilością wzorów, jeśli przezierne szkło nie jest przeznaczone dla Ciebie.

Drzwi wannowe przesuwne vs uchylne drzwi wannowe

Ostatni wybór stylu, jakiego należy dokonać wybierając drzwi do wanny, to wybór, czy drzwi mają się przesuwać czy otwierać.

Drzwi przesuwne to oszczędność miejsca. Jeśli masz małą łazienkę, możesz nie mieć miejsca na drzwi, które otwierają się szeroko. Drzwi przesuwne mają również bezszwowy wygląd, idealny do nowoczesnych łazienek. Jednak drzwi przesuwne w ramach są trudne do czyszczenia. Grzyb i pleśń mogą zostać ukryte wewnątrz ramy, gdzie znajdują się rolki.

Jeśli przestrzeń nie jest problemem, można zamontować drzwi na zawiasach. Są dużo łatwiejsze w czyszczeniu, ale jedną z ich wad jest to, że woda zebrana na drzwiach podczas prysznica może wypłynąć, gdy drzwi zostaną otwarte po zakończeniu kąpieli.

Aby podjąć świadomą decyzję o wyborze idealnych drzwi wannowych, należy wziąć pod uwagę wystrój wnętrza, ilość miejsca i łatwość czyszczenia drzwi wannowych. Twoja łazienka to miejsce na relaks i odpoczynek, a drzwi do wanny powinny do tego pasować.

Zobacz również: Wanna czy prysznic?

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *