Popularne

Artykuł

Dom i ogród

Zasady Feng Shui dla idealnego salonu

Zasady Feng Shui dla idealnego salonu

Pokój dzienny to miejsce spotkań z bliskimi, relaksujące i cieszące się towarzyskością i czasem wolnym. Ale kiepsko urządzony pokój dzienny może powodować stres i niepokój, podczas gdy starannie zaprojektowany pokój dzienny, który szanuje wytyczne Feng Shui może zapewnić uspokajającą i pożyteczną energię. Feng Shui jest starożytną chińską praktyką równoważenia przepływu energii przez przestrzeń. Według Feng Shui, ludzie są dotknięci sposobem, w jaki ich otoczenie jest rozmieszczane i eksponowane. Postępuj zgodnie z tymi pięcioma zasadami Feng Shui dla idealnego, zoptymalizowanego energetycznie salonu.

Nigdy nie umieszczaj sofy tyłem do okna

Według Feng Shui, umieszczenie tylnej części sofy przy oknie jest bardzo problematyczne. Nie tylko zakłóca to przepływ energii do i z domu, ale również powoduje, że Ty, Twoja rodzina i goście dosłownie odwracają się plecami do widoku za oknem. Każdy krajobraz lub naturalna scena na zewnątrz powinna być podziwiana i wchłonięta przez Twoją osobistą i kolektywną energię. Zaleca się nawet, abyś odbijał szczególnie przyjemny widok z powrotem do swojego salonu, umieszczając lustro na ścianie naprzeciwko okna.

Upewnij się, że drzwi wejściowe znajdują się w zasięgu wzroku każdego mebla

Instynktownie, ludzie stają się niespokojni, gdy nie widzą drzwi. Chcemy być pewni, że zostaniemy ostrzeżeni, jeśli intruz spróbuje wejść do środka, a także, że w razie potrzeby możemy dokonać szybkiego wyjścia. Aby ta niespokojna energia nie odprowadzała nikogo z salonu, upewnij się, że z każdego miejsca w pokoju można łatwo dostrzec drzwi wejściowe. To automatycznie uspokaja wszystkich.

Umieść miskę z kryształami lub monetami na stole kawowym

Kryształy, skarby i monety to symbole bogactwa. Miska z nimi, znana jako miska bogactwa, na Twoim stoliku kawowym przyciąga więcej możliwości zbierania bogactwa do Twojego domu. Nie ma potrzeby, aby Twoje symbole bogactwa były prawdziwe. Miski bogactwa mogą być wykonane z pomalowanych na złoto skał i fałszywych kamieni lub monet. Tak długo, jak długo symbolika i intencja będą istnieć, energia dobrobytu będzie przyciągana do Twojego domu.

Zawieś pozytywne zdjęcia i obrazy

Aby przyciągnąć pozytywną energię do swojego salonu, musisz udekorować jego ściany obrazami, które promują ten klimat. Obfite krajobrazy i wizerunki uśmiechniętych, szczęśliwych ludzi będą służyć do najlepszego inspirowania typu energii, której szukasz dla swojej przestrzeni życiowej. Ty możesz chcieć używać lustra odbijającego jakaś sztukę która szczególnie inspiruje twoją energię. Unikaj ponurych lub nieprzyjemnych obrazów, takich jak burzliwe morze lub niepokojąco wyglądające twarze.

Przykryj telewizor, gdy nie jest używany

Feng Shui mówi nam, że powinniśmy być ostrożni, jeśli chodzi o korzystanie z luster. Lustra powinny być używane tylko w celu odzwierciedlenia widoku, który jest szczególnie radosny, jak przyjemny krajobraz za oknem lub ulubione dzieło sztuki. Łatwo przeoczyć fakt, że kiedy telewizor jest wyłączony, jego ekran działa jak lustro. Wybierz rozwiązanie przechowywania, które pozwoli Ci zakryć ekran telewizora, gdy nie jest używany. Alternatywnie, możesz ostrożnie umieścić telewizor tak, aby jego odbicie, gdy nie jest używany, działało jak strategicznie umieszczone lustro, odzwierciedlające coś pozytywnego i radosnego w Twoim salonie.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *