Popularne

Artykuł

Dom i ogród

Jak wybrać kosze do segregacji śmieci?

Jak wybrać kosze do segregacji śmieci?

Segregacja śmieci polega na oddzielaniu odpadów według rodzaju i typu. Polega na segregowaniu odpadów na grupy, które można później poddać recyklingowi, odzyskać materiały lub przetworzyć na inny sposób. Pozwala zmniejszyć ilość odpadów trafiających do składowisk i zmniejszyć ilość odpadów, które trafiają do środowiska. Aby prawidłowo segregować odpady, pojemniki na śmieci powinny być oznaczone kolorami lub w inny sposób. Sprawdź, jak wybrać odpowiednie kosze do segregacji odpadów.

Kosze na śmieci są różnej pojemności i mają kilka kolorów. Dzięki temu można wybrać spośród nich dobry kosz do małej kuchni i łazienki, a także większy pojemnik do segregowania odpadów na zewnątrz. Jak wybrać kosze do segregacji śmieci? Sprawdź, na co zwrócić uwagę.

Jakie są główne zasady segregacji śmieci?

Sposobów segregacji śmieci może być wiele, wszystko zależy od tego, co dana gmina uznaje za odpowiednie. Najczęstsze rodzaje segregowanych śmieci to: papier, szkło, tworzywa sztuczne, metale, odpady organiczne oraz odpady innych grup. Surowce wtórne należy posegregować według rodzaju materiału, takich jak szkło, tworzywa sztuczne, papier, metal i inne. Odpady bio, takie jak jedzenie i odpadki roślinne, należy posegregować i wrzucić do specjalnych pojemników lub kompostowników. Segregację odpadów tego typu należy przeprowadzić z rozróżnieniem na resztki roślinne i zwierzęce. Spośród resztek zwierzęcych do kompostowników można wrzucać jedynie skorupki jaj.

Odpady niebezpieczne, takie jak baterie, zużyte opakowania po substancjach chemicznych, leków i innych produktów należy oddawać do specjalnych punktów lub zbiórek zużytego sprzętu. Wszystkie inne odpady należy wrzucić do odpowiednich pojemników, według rodzaju materiału, pamiętając o wyrzucaniu tłustego papieru do odpadów zmieszanych.

Kosz na śmieci do segregacji w domu

Kosz na śmieci do segregacji powinien być przystosowany do rzeczywistych potrzeb domowników. Zbyt duży pojemnik niepotrzebnie zajmie miejsce w kuchni, a za mały będzie wymagał zbyt częstego opróżniania. Dodatkowo warto pomyśleć o wygodnym użytkowaniu koszy. Umieszczenie ich w ciasnej szafce pod zlewem może wymagać zastosowania kosztów o nietypowym kształcie lub ustawianych jeden na drugim. Można też przygotować stanowisko do segregacji plastiku, szkła, metalu i papieru np. na balkonie. Suche i czyste odpady zmieszczą się tam bez problemu i nie będą dzięki temu zajmować ograniczonej przestrzeni w domu.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *