Popularne

Artykuł

Styl życia

5 skutecznych sposobów, aby mieć silne i masywne mięśnie

5 skutecznych sposobów, aby mieć silne i masywne mięśnie

Jest to znacznie łatwiejsze niż myślisz, aby zbudować silne mięśnie. Kiedy szukasz rady na temat sposobów wzmacniania mięśni, jest ich wiele. Wiele informacji, które otrzymujesz, może Cię przytłoczyć, sfrustrować lub pomylić ze sobą sprzeczne wskazówki, skróty i strategie. Poza tym, im więcej informacji, tym bardziej brakuje Ci pomysłu, komu powinieneś wierzyć lub co robić dalej.

Przede wszystkim jednak, jeśli chodzi o wszelkie inne możliwe rzeczy, należy znać zasady treningu i diety. Dla przeciętnego człowieka, który szuka sposobów budowania masywnych mięśni.

Oto pięć podstawowych zasad, które musisz wiedzieć o budowie mięśni:

TWARDY TRENING

Kiedy ludzie pracują, zwykle popełniają pewne błędy, w tym:

ODMOWA DOSTATECZNIE CIĘŻKIEJ PRACY, MOCNIEJSZE NIŻ TO KONIECZNE NACISKI

Te błędy zapewnią ci zahamowanie postępów. Kiedy przeceniasz się, zaniedbujesz jedzenie, brak jest motywacji i problemy zdrowotne prowadzące do stylu życia, którego już nie możesz wytrzymać.

Kiedy znajdziesz się w środku powyższych skrajności, osiągniesz długoterminowy postęp. Powinieneś trenować wystarczająco mocno, żebyś mógł sięgnąć daleko, ale unikaj przesadnego treningu. Istotne jest również, abyś był w diecie podczas treningu, aby mieć pozytywny postęp.

Dla tych, którzy są początkujący w podnoszeniu ciężarów, o średnich treningach i łagodnej diecie daje zadowalające i doskonałe wyniki. Ich zyski są realistyczne i są w stanie zamaskować całkiem sporo błędów.

Aby dokonać osiągnięć, trzeba będzie postępować zgodnie z programem treningowym, i trzeba będzie stopniowo przeciążać mięśnie. Tutaj będziesz musiał poradzić sobie z różnymi ciężarami i upewnić się, że jesteś w stanie wrócić do równowagi. Rzeczywistość stojąca za treningiem to martwe podnoszenie, kucanie i wyciskanie ciężkich przedmiotów coraz częściej co tydzień i dlatego nie jest to dla leniwych lub słabych ludzi. Musisz mieć zarówno wytrzymałość psychiczną jak i fizyczną.

JEDZENIE WYSTARCZAJĄCEJ ILOŚCI BIAŁKA

Wśród najważniejszych błędów, ludzie popełniają, starając się zmaksymalizować swój wzrost mięśni jest dietetyczna pobłażliwość. Żaden program treningowy nigdy nie pokona złego odżywiania. Jeśli nie masz dobrego jedzenia, nie pójdziesz daleko.

Poza tym, uzyskanie odpowiedniego pokarmu to spożycie wystarczającej ilości białka dla organizmu. Biologicznie, białko jest odpowiedzialne za budowę mięśni i dlatego jest koniecznością. Ważne jest, abyś wiedział o stabilności diety.

Dla uzyskania lepszych rezultatów, upewnij się, że większość zjadasz w trakcie treningu, w tym wystarczającą ilość białka każdego dnia, gdzie będziesz musiał uwzględnić dni, których nie będziesz trenować.

Częstotliwość występowania białek nie jest niezbędna, ale najważniejsze jest, aby jeść wystarczająco dużo każdego dnia. Jeśli chcesz szybciej budować mięśnie, najlepszym pomysłem jest spożywanie białka co kilka godzin.

NIE OSZUKUJ SWOJEJ FORMY

Oszukiwanie nie jest konieczne, gdy oszukujemy się z zysków, a używanie niewłaściwej formy jest również oszukiwaniem. Celem dla każdego argumentu jest upewnienie się, że mięśnie wykonują jak najwięcej pracy, a nie tyle wagi, ile można ułożyć na pasku. Kiedy jesteś lepszy w swojej formie, tym lepiej możesz to zrobić i tym samym zmniejszyć ryzyko kontuzji.

Kiedy jesteś na formie ćwiczeń, oznacza to informacje o zakresie ruchu i technice. Właściwą procedurą jest na przykład, gdy można poruszać ciężarami w ręku podczas docisku ławeczki, właściwe kontrolowanie podczas martwego ciągu i utrzymanie neutralnej dolnej części pleców i tak dalej.

Będziesz musiał nauczyć się właściwych form związanych ze wszystkimi ćwiczeniami, a są one stosunkowo proste i bezproblemowe.

JEDZENIE WYSTARCZAJĄCEJ ILOŚCI KALORII

To, co pozwoli Twojemu ciału zbudować mięśnie, będzie w dużej mierze zależało od spożywanego pokarmu. Nie wystarczy już tylko białko. Jeśli chcesz szybko rozwinąć wystarczająco dużo mięśni, będziesz potrzebował również wystarczająco dużo kalorii. Kiedy jesz mniej, ciało zmniejsza zdolność do budowania wielu mięśni.

Ciało spożywa codziennie dużo pokarmu, a także spala dużo jedzenia w trakcie aktywności. Będziesz musiał zrównoważyć energię. Kiedy podajesz mniej niż może spalić, tworzysz deficyt kalorii i jest to konieczne tylko dla ludzi, którzy chcą stracić tłuszcz.

Niedobór kalorii osłabia zdolność organizmu do syntezy białek mięśniowych. Oznacza to, że ciało nie jest w stanie dodać tkanki mięśniowej, gdy występuje deficyt kalorii. Poza tym, pogorszy to również wydajność treningową i zmniejszy anabolizm, ponieważ zwiększa poziom hormonów katabolicznych.

Nowicjusze mogą zyskać dużo siły z niedoborem kalorii, ale nie doświadczeni w podnoszeniu ciężarów, ponieważ będą oni mieli niewielki spadek mocy. Mają tylko nadzieję, że utrzymają siłę.

Nie ma znaczenia co robisz z makroskładnikami odżywczymi lub harmonogramem jedzenia, gdy chcesz zbudować mięśnie; będziesz musiał mieć pozytywny bilans energetyczny.

ŚLEDŹ SWOJE POSTĘPY

Kiedy mierzysz swoje postępy, wyrażając je w liczbach rzeczywistych, będziesz wiedział, czy zmierzasz we właściwym kierunku. Kiedy brakuje Ci spójności lub celu do pomiaru postępów, ćwiczysz ślepo i z nadzieją, że uzyskasz to, co najlepsze.

Ważne jest, aby pamiętać, że będziesz potrzebował dziennika szkoleniowego, w tym dziennego planu żywieniowego i tego, co robisz na każdym treningu. Dla niektórych osób wydaje się to obsesyjne, ale bardzo ważne dla sukcesu.

Prowadzenie dziennika jest niezbędne, chyba że masz nadludzką pamięć i będziesz pamiętać, co zrobiłeś nawet w zeszłym tygodniu. Być może pamiętasz niektóre ćwiczenia, ale co z innymi? Dlatego tak ważne jest, abyś podchodził do wszystkich zadań z podobną dbałością o szczegóły.

Kiedy masz dziennik z dokładnymi zapisami, nie musisz pamiętać o ćwiczeniu, które wykonałeś w zeszłym tygodniu. Będziesz miał to, czego chcesz i co dokładnie musisz zrobić.

Aby mieć udany trening należy wykonać postępy poprzez uzyskanie jeszcze jednego argumentu lub poruszanie się w masie ciała. Kiedy zdajesz sobie sprawę, że to nie dzieje się, nie należy rozpaczać, ale ćwiczyć mocniej w nadchodzącym tygodniu. Kiedy również podnosisz przypadkowe ilości ciężarów co tydzień, nie będzie to działać dobrze i dokładnie, ponieważ dla liniowego modelu progresji, można sobie uświadomić poprzez faktyczne dane.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *