Popularne

Artykuł

Podróże

Wskazówki i porady dotyczące urlopu rodzinnego w ramach budżetu

Wskazówki i porady dotyczące urlopu rodzinnego w ramach budżetu

Wszyscy wyjeżdżamy na rodzinne wakacje, no cóż, jeśli nas na to stać. Tak wiele rodzin wstrzymuje swoje plany urlopowe tylko dlatego, że nie stać ich na nie. Nie musisz jednak całkowicie rezygnować z planów urlopowych! Zebraliśmy najlepsze wskazówki i triki, aby zapewnić Ci możliwość spędzenia cennego czasu z rodziną razem, przy ograniczonym budżecie.

Rezerwacja lotów

Jeśli planujesz wyjechać za granicę na rodzinne wakacje, to prawdopodobnie szukasz lotów. Loty nie są tak tanie, jak dawniej, a nawet tanie linie lotnicze podniosły swoje ceny. Zrobiliśmy jednak kilka badań i odkryliśmy, że nadal można tanio latać nawet tanimi lotami. Oto nasze najważniejsze wskazówki dotyczące tanich podróży:

– Rezerwuj bilety z dużym wyprzedzeniem – od października do początku lutego loty są najtańsze. Niektóre linie lotnicze oferują również opcję „kup teraz, płać później”, dzięki czemu możesz zarezerwować loty, gdy są tanie i spłacić je, gdy masz trochę wolnej gotówki.

– Unikaj szczytów – najdroższy czas na urlop to zawsze wakacje, kiedy każda rodzina wyjeżdża na wypoczynek w słońcu. Jeśli masz młodsze dzieci, staraj się unikać wakacji szkolnych dla najlepszych ofert. Jeśli masz dzieci, które muszą być w szkole od września, zajrzyj do wczesnych przerw bożonarodzeniowych lub innych ofert półokresowych.

– Pamiętaj o dodatkach – czasami rezerwacja tanich linii lotniczych nie jest najlepszym rozwiązaniem. Zanim dodasz podatek, opłaty za rezerwację, limit bagażu i coś do jedzenia lub picia na pokładzie samolotu, patrzysz na lot, który jest o wiele droższy, niż się spodziewałeś. Spróbuj uzyskać listę kosztów linii lotniczych, aby rozważyć prawdziwą cenę Twojego lotu i sprawdzić, czy linia lotnicza all inclusive (np. LOT) jest lepsza pod względem wartości.

Oszczędności na zakwaterowaniu

W większości przypadków może okazać się o wiele taniej zarezerwować lot i zakwaterowanie osobno. Zawsze jesteśmy przyciągani ofertami all inclusive, ale nie zdajemy sobie sprawy, że hotele mogą być o wiele tańsze. Oto nasze sztuczki dla ekspertów, aby zaoszczędzić pieniądze na zakwaterowaniu:

– Wybierz kiedy zarezerwować – W przeciwieństwie do lotów, ceny w hotelu mogą być tańsze im bliżej daty wyjazdu. Jest tak ponieważ droższe dla hotelu jest posiadanie pustych pokoi, a więc drastycznie obniżają one ceny. Należy jednak zawsze zwracać uwagę na ceny, ponieważ będą się one wahać przez cały rok.

– Wyszukaj mądrze – Jeśli planujesz spędzić rodzinny urlop w mieście Chicago, poszukaj tanich hoteli w Chicago, w przeciwieństwie do „hoteli w Chicago”. Wiele firm hotelarskich będzie mieć pewną sekcję dla ich niedrogiego zakwaterowania, które sprytne wyszukiwanie pomoże Ci odkryć.

– Opcje cateringu – Która z nich jest najlepsza; all inclusive, łóżko i śniadanie lub samoobsługa? Cóż, to wszystko zależy od tego, gdzie wybierasz się na rodzinne wakacje. Na przykład, kupno żywności na południu Francji będzie droższe, nawet w supermarkecie z obniżoną ceną, tak więc all inclusive zaoszczędzi Ci pieniędzy. Jednak jedzenie poza domem w Europie Wschodniej jest tanie jak chipsy, więc może samowystarczalność to droga do celu.

Te porady są idealne dla tych, którzy chcą zapewnić swoim rodzinom wakacje w tym roku, niezależnie od ich napiętego budżetu. Skorzystaj ze wszystkich naszych sztuczek i powinieneś być w stanie zapewnić wspaniałe wakacje na znacznie mniej. Szczęśliwe wakacje!

Następny

Wskazówki i porady dotyczące urlopu rodzinnego w ramach budżetu

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *