Popularne

Artykuł

Biznes i finanse

W jakich branżach sprawdzą się minikoparki?

W jakich branżach sprawdzą się minikoparki?

Istnieje wiele miejsc, sytuacji i branży, w których specjalistyczne maszyny są nieodzownym elementem. To też pokazuje, że motoryzacja niejedno ma imię, a obok ciężkiego sprzętu, jak ciągniki siodłowe marek Volvo, JCB, Hitachi czy Caterpillar lub Kubota, można znaleźć również niewielkich rozmiarów sprzęt o bardzo szerokim i uniwersalnym zastosowaniu.

Najczęściej w taką maszynę muszą zainwestować firmy zajmujące się branżą budowlaną i wszelkiego rodzaju instalacjami. Są niezbędne do niewielkich wykopów czy podkopów, przekopywania rowów czy przygotowania gruntu pod inwestycje. Z powodzeniem zastępują ręczne narzędzia i ułatwiają pracę.

Kiedy warto zainwestować w maszyny do ciężkiej pracy?

Dobra minikoparka, jak te znajdujące się na stronie sklepu: atlas-poland.pl/maszyny-nowe/minikoparki/minikoparki-sany, jest niezbędnym elementem wyposażenia w każdej firmie budowlanej, zajmującej się kompleksowymi usługami. Jak wynika też z ogłoszeń firm, które trudnią się takimi zajęciami, klienci mogą skorzystać m. in. z możliwości wykopana i przygotowania fundamentów nawet pod niewielkie inwestycje, postawienia wolnostojących zbiorników na gaz, przygotowania wykopu pod włączenie się do sieci kanalizacyjnej, gazowej czy wodociągowej. Minikoparka niezbędna jest też często do przygotowania gruntu pod parkingi, chodniki, podjazdy czy przydomowe tarasy, altany czy ogródki.

Jakie minikoparki będą uniwersalne i niezawodne?

Minikoparka generalnie uchodzi za narzędzie uniwersalne, które firma może wykorzystać w dowolny sposób, jak konkretnie – to już zależy od wystawianych przez nie ogłoszeń. Niezależnie od marki – Caterpillar, Volvo, JCB czy Kubota – minikoparka sprawdzi się wszędzie tam, gdzie nie wjedzie żaden inny, ciężki sprzęt. Z tego powodu wybierane są do prac na trudno dostępnych, wąskich terenach, ale też na gotowych posesjach, aby nie wyrządzić zbytnich szkód właścicielom.

Dobra minikoparka, w tym również używana, musi być w dobrym stanie technicznych. Jeśli jej krajem pochodzenia jest Hiszpania lub Portugalia, warto sprawdzić między innymi przebieg, zanim sprzedaż zostanie sfinalizowana. Każda minikoparka ma za sobą często lata ciężkiej pracy, ważne, aby była zadbana i prawidłowo eksploatowana i regularnie serwisowana. Dużo o jej historii powie przyszłemu właścicielowi jej przebieg.

Tanie minikoparki – czy warto w nie inwestować?

Bardzo często to cena decyduje o tym, czy dany egzemplarz marki JCB czy Kubota znajdzie się w parku maszyn danego przedsiębiorstwa. Jeśli cena jest atrakcyjna, a urządzenie zwyczajnie tanie, warto sprawdzić jego oferenta oraz potwierdzić sobie stan techniczny – faktyczny z opisywanym w ogłoszeniu. Dzięki temu możesz uniknąć przykrej niespodzianki. Pokaż też osobie, która sprzedaje używany sprzęt, że znasz się na rzeczy i wiesz, ile tak naprawdę jest warta minikoparka np. marki Kubota.

Minikoparki do pracy – lepiej kupić czy wynajmować?

Wszystko zależeć będzie od częstotliwości, z jaką będziesz wykorzystywać maszyny. Minikoparki możesz wynajmować, jednak nie zawsze warunki wynajmu będą korzystne, zawsze też będziesz mieć z tyłu głowy, że nie jest to maszyna powierzona na własność i wymaga większej ochrony, niż własna. Warto więc znaleźć coś odpowiedniego i niedrogiego na własność. Jeśli nie chcesz lub nie możesz kupić nowego sprzętu, poszukaj w sieci używanych modeli w atrakcyjnych cenach. To bardzo rozsądne rozwiązanie, szczególnie, jeśli z minikoparek korzystasz praktycznie każdego dnia – na przykład prowadząc firmę zajmującą się wynajmowaniem i usługami minikoparką.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *