Popularne

Artykuł

Podróże

Co to są wakacje na połowę wyżywienia i czy powinieneś zarezerwować pobyt w hotelu?

Co to są wakacje na połowę wyżywienia i czy powinieneś zarezerwować pobyt w hotelu?

Jednym z najlepszych sposobów na spędzenie wakacji jest brak konieczności gotowania posiłków lub zmywania naczyń po ich zakończeniu. Jeśli jednak chcesz być na urlopie i w ciągu dnia, będziesz wiązany z rozkładem zajęć w hotelu – szczególnie jeśli masz w planach opalanie!

Przy tak wielu różnych podstawach wyżywienia dostępnych w pakietach wakacyjnych ważne jest, aby dokładnie zrozumieć, na co się zapisujesz. Połowa wakacji z wyżywieniem to jedna z opcji, która może powodować zamieszanie.

Co to są wakacje na połowę wyżywienia?

Half Board oznacza, że zakwaterowanie, śniadanie i jeden inny posiłek – zazwyczaj kolacja – jest wliczone w cenę. Napoje nie są częścią ceny, którą płacisz, ale zazwyczaj nie można odmówić szklanki soku pomarańczowego lub kawy podczas śniadania, jeśli zdecydujesz się na to.

W większych ośrodkach, śniadania i kolacje są zazwyczaj serwowane w formie bufetu, co zapewnia szybszą obsługę i relaksującą atmosferę. Mniejsze hotele często oferują bardziej zindywidualizowane usługi poprzez menu hotelowe.

Jakie są korzyści z rezerwacji Half Board?

Elastyczność

Podstawowe pakiety na pół-oferty pozwalają na swobodne zwiedzanie wybranego celu podróży oraz obiad w restauracjach na terenie całego miasta. Jeśli zdecydowałeś się na wakacje w miejscu, które jest znane z takich potraw jak Grecja, Turcja, Hiszpania lub Włochy, wtedy Half Board oznacza, że możesz spróbować niektórych lokalnych potraw, nie tracąc przy tym dań, za które już zapłaciłeś.

Przystępność

Gorąca pogoda może zmniejszyć apetyt, sprawiając, że chcesz jeść mniej lub wybierać inne potrawy niż w domu. Rezerwowanie pełnego wyżywienia może wiązać się z koniecznością zjedzenia czegoś więcej tylko po to, aby nie stracić wydanych pieniędzy, ale pozostawienie jednego posiłku elastycznego na dobę oznacza, że jeśli jesteś w dobrej kondycji, możesz znaleźć nową restaurację na obiad, a jeśli nie, to mała przekąska uliczna może okazać się wszystkim, czego potrzebujesz.

Jadalnia z dziećmi

Rodzice zgodzą się, że siedzenie w jadalni z dziećmi zmęczonymi i nadmiernie entuzjastycznymi nie jest pomysłem na relaks rodzinny! Zakwaterowanie w hotelu HalfBoard eliminuje stres związany z uczęszczaniem na posiłki i nakłanianiem dzieci do ukończenia posiłków, ale również pozwala rodzicom skoncentrować się na rezerwacji wycieczek i zajęć dziennych. Pamiętaj tylko o zapakowaniu przekąsek na nadchodzące dni!

Inne rodzaje wakacji zorganizowanych

  • Tylko pokój (RO) – idealne rozwiązanie dla elastyczności „lock-up and go”, opcja ta nie obejmuje posiłków ani sprzętu do gotowania.
  • Samoobsługa (Self Catering – SC) – oznacza to, że posiłki nie są wliczone w cenę zakwaterowania lub pakietu wakacyjnego, ale będziesz miał możliwość przygotowania lekkich posiłków. Jest to dobra opcja dla osób, które chcą poszerzyć swoje umiejętności kulinarne, ale są również zainteresowane degustacją lokalnych potraw.
  • Pościel i śniadanie (BB) – dla osób, które najwyżej oceniają posiłek przed wyjściem, ten pakiet zawiera śniadanie w cenie zakwaterowania lub pakietu wakacyjnego.
  • HB (Half Board) – płacisz za dwa posiłki dziennie, zazwyczaj obiad, z wyłączeniem napojów, z wyjątkiem napojów podstawowych, takich jak herbata i soki. Jest to doskonała opcja, jeśli podróżujesz z dziećmi lub chcesz cieszyć się elastycznym czasem spędzonym poza hotelem w ciągu dnia.
  • Pełne wyżywienie (RB) – to trzy dania bez przekąsek i napojów, idealne dla tych, którzy trzymają się budżetu, ale chcą czuć się również rozpieszczeni!
  • All inclusive (ALLIN) – wszystko jest wliczone w cenę, którą płacisz, loty, zakwaterowanie, trzy posiłki dziennie oraz przekąski i napoje. Napoje w ofercie i zakres żywności dostępne zmiany, więc zawsze ważne jest, aby sprawdzić przed dokonaniem rezerwacji. All inclusive jest jednym z ulubionych typów wakacji, ponieważ oferuje doskonały stosunek jakości do ceny.

Nasze wakacje pakietowe sięgają od samoobsługi po All Inclusive, z wieloma opcjami pomiędzy. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi pakietami wakacyjnymi i zobaczenia, co nadchodzi tego lata!

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *