Popularne

Artykuł

Dziecko

Najlepsze wskazówki, jak sprawić, aby Twoje dziecko mogło cieszyć się z kąpieli

Najlepsze wskazówki, jak sprawić, aby Twoje dziecko mogło cieszyć się z kąpieli

Niektóre dzieci biorą czas na kąpiel jak małe ryby w wodzie. Niektóre dzieci po prostu nienawidzą tego. Kiedy masz do czynienia z tym drugim, może to sprawić, że kąpiele mogą być frustrującym obowiązkiem dla każdego.

Jeśli starasz się, aby Twój maluch mógł cieszyć się kąpielą trochę więcej, może to być proste rozwiązanie, takie jak wybór lepszego mycia niemowląt lub zmiana czasu, w którym masz kąpiele. Wypróbuj kilka naszych wskazówek dotyczących spokojniejszego czasu kąpieli.

Duża ilość zabawek

Jednym z najlepszych sposobów, aby dzieci odciągnęły się od mycia i zaczęły kochać trochę czas w wodzie jest wypełnienie wanny zabawkami kąpielowymi. Dodaj kilka nowych, aby zachować ciekawość, jeśli są one coraz bardziej znudzone. Wanna jest również świetnym miejscem dla tymczasowej sztuki. Kredki i farby, które są przeznaczone do użytku w wannie, a Ty możesz pozwolić swojemu dziecku wypuścić ich wewnętrznego artystę. Następnie po prostu spłucz wszystko, aby zapewnić dziecku przyjemną zabawę.

Innym sposobem, aby przynieść więcej zabawek do wanny, jest umożliwienie dziecku przyniesienia ulubionej, wodoodpornej, plastikowej lalki i pozwalając mu umyć włosy.

Zmień czas

Dzieci nie zawsze są w nastroju do kąpieli o zwykłej porze, więc możesz znaleźć bardziej wesołego uczestnika, jeśli idziesz z porannymi kąpielami zamiast wieczornymi. Może się to wydawać trochę trywialne, ale może mieć duże znaczenie. Albo nawet samo pozwolenie dzieciom na podjęcie decyzji w tej sprawie może zapewnić trochę kontroli nad aktywnością.

Wypróbuj wizjera kąpielowego

Większość dzieci nie lubi kąpieli, ponieważ nie lubią mycia włosów. Jednym z najlepszych podejść jest uzyskanie „wizjera kąpielowego”. Są to plastikowe lub gumowe kapelusze, które pasują do głowy, jak letnia osłona przeciwsłoneczna. Dopóki pasują stosunkowo dobrze, trzymają wodę i szampon z dala od twarzy i oczu.

Mniej kąpieli

Może się to wydawać nierozsądne dla rodziców, którzy podpisują się pod podejściem kąpielowym każdego dnia. Ale obecne medyczne myślenie sugeruje, że dzieci naprawdę nie muszą być myte tak często. Jeśli kąpiel przestanie być codziennym obowiązkiem, wiele dzieci będzie mniej zdenerwowanych kąpielą.

Odtwarzaj muzykę rozrywkową

Mała muzyka w tle może być wielkim rozpraszaniem uwagi podczas kąpieli. Wystarczy trzymać odtwarzacz z dala od wody, na wszelki wypadek, gdyby było dużo plusków w wodzie. Zacznij śpiewać swojemu dziecku, a straci ono czas i zapomni, że w ogóle myje swoje włosy.

Zmień swoje produkty

Może szampon zbyt mocno piecze, jeśli dostanie się do ich oczu albo po prostu nie lubi zapachu mydła, którego używasz. Znajdź zabawną i przyjazną dla dzieci linię produktów i pozwól dziecku wybrać zapachy, które lubi najlepiej. Możesz liczyć na dużą ilością bąbelków lub barwników do wody podczas kąpieli.

Szczerze mówiąc, niektóre dzieci po prostu nie lubią kąpieli i wody, a być może trzeba będzie po prostu wokół tego popracować. Niech będą krótkie, a nawet przestawią się na prysznice dla starszych dzieci. To może im się bardziej podobać.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *