Popularne

Artykuł

Dziecko

Dlaczego zapach Twojego noworodka jest nietoksyczny

Dlaczego zapach Twojego noworodka jest nietoksyczny

Kiedy urodziła się Ania wszystko, co słyszałam od dzieci i innych osób to ” Wow Ona pachnie tak ładnie!” W jaki sposób dzieci pachną po porodzie, powiedziałem im kiedyś, dzieci nikt z was nie śmierdzi, ale na poważnie jest coś w zapachu nowo narodzonego dziecka.
Zastanawiałeś się, dlaczego noworodki tak dobrze pachną? Cóż, nauka mówi nam, że zapach noworodka wyzwala zmysły. Nawet jeśli naprawdę nie zdajemy sobie sprawy z tego, że istnieje wiele teorii, o których wspomniałem, dotyczących wyzwalania pracy mózgu. Powiedziano również, że zapach pochodzi z substancji chemicznych wydzielanych przez gruczoły potowe dziecka.
Wielu specjalistów powiedziało również, że z powodu metabolizmu dziecka, zmiany te zachodzą, gdy niemowlęta zaczynają jeść i pić i nie otrzymują pokarmu przez pępowinę matki.
Kiedy myślę o moich rodzicach, pamiętam, jak dzieci zawsze tak dobrze pachniały tak że można je zjeść! Teraz wiem, co ma na myśli jako babcia z czterema pięknymi wnuczkami, wielokrotnie powtarzam to samo!
To tak, jakby zapach nowo narodzonego dziecka był odurzający i po prostu nie możesz mu zapobiec, ale wąchasz, kiedy jest w pobliżu.
Szczerze mówiąc, osobiście nie wiem, co to jest i jestem pewna, że istnieje wiele teorii medycznych i wierzę, że wszystkie one odgrywają pewną rolę w tym, jak nasze piękne dzieci pachną. Tak, wiemy, że produkty dla niemowląt odgrywają pewną rolę, ale przede wszystkim dzięki zapachowi ciała Twojego dziecka!

Wiem tylko, że to zdecydowanie charakterystyczny zapach i aromat, który łączy zarówno matkę jak i dziecko!

Lepiej uwierzyć, że Twoje dziecko zna zapach matki, tak samo jak matka zna ich zapach!
Czy wiedziałaś również, że wspaniały, świeży zapach utrzymuje się na twoim dziecku przez około sześć tygodni? Na pewno nie wiedziałam o tym, ale w pewnym momencie wiedziałam, że zapach nie jest tak silny jak wtedy, gdy dziecko urodziło się.
Więc następnym razem, gdy twoje dzieci pytają …. „Dlaczego zapach dziecka jest tak przyjemny”? Powiedz im, że to wszystko dzięki temu, że mają w swoim małym ciele substancję chemiczną, która pomaga im zachować tak dobry i świeży zapach! To prostszy sposób, aby wyjaśnić to dzieciom.
No cóż, niedługo się z wami zobaczę, bo mam tak wiele postów dotyczących noworodków i nie mogę się doczekać, aby się nimi z wami podzielić.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *