Popularne

Artykuł

Podróże

Wskazówki dotyczące zdroworozsądkowego postępowania w przypadku wiosennego urlopu.

Wskazówki dotyczące zdroworozsądkowego postępowania w przypadku wiosennego urlopu.

Czy możesz to poczuć? To ciepły wiosenny wiatr wiejący na twarz. Czy możesz to poczuć? W powietrzu unosi się zapach delikatnego wiosennego deszczu. Czy to widać? Twój cel wiosennej przerwy czeka tylko na Ciebie, abyś tam dotarł.

Miliony ludzi po prostu czekają na ten magiczny urlop, kiedy to porzucają całą odpowiedzialność i skłaniają się ku wypoczynkowi i relaksowi. Podczas gdy niektórzy będą latać, aby dostać się tam, dokąd zmierzają, masowa większość będzie jechać autem.

Kilka obowiązków, którym musisz sprostać:

Sprawdź gaz.

Jest to prawdopodobnie pierwsza rzecz na liście kontrolnej większości ludzi, ale możesz nie znać wszystkich powodów, dla których powinieneś tam być. Przede wszystkim, chcesz mieć pewność, że masz wystarczająco dużo gazu, aby dotrzeć do celu.

Przerwanie podróży na poboczu drogi, ponieważ zabrakło gazu, nie jest jakością, która przyciągnęłaby przeciętną osobę. Po drugie, chcesz mieć pewność, że wszystko, co umieścisz w swoim zbiorniku gazu to gaz. Zagraniczne jednostki sprawiają, że to bardzo czasochłonny i kosztowny proces.

Trzymaj rzeczy dobrze naoliwione.

Następnie będziesz chciał sprawdzić olej. Sprawdź, czy masz wystarczającą ilość oleju i upewnij się, że nie potrzebujesz wymiany oleju. Możesz to stwierdzić, sprawdzając kolor oleju podczas wyciągania bagnetu. Chcesz zobaczyć miodowy kolor. Jeśli jest czarny, zabierz go z powrotem i wymień na nowy.

Twój olej jest tym, co utrzymuje części w silniku nasmarowane i poruszają się płynnie. Bez niego części psują się w wyniku tarcia o siebie nawzajem. Przez jakiś czas nie będziesz się nigdzie poruszał.

Zużyte opony.


Czy kiedykolwiek musiałeś przebywać na dłuższym dystansie lub spędzać dużo czasu w butach? To nie jest zabawa i prawie zawsze spowalnia i nie pozwala cieszyć się bardziej aktywnymi częściami życia. Jeśli opony w Twoim samochodzie popadną w ruinę, urlop może być naprawdę dobrym marzeniem. Poświęć trochę czasu, aby upewnić się, że bieżnik na oponach jest wystarczający na podróż.

Nie chcesz, aby bieżnik był gładki i nie chcesz, aby z opony wyskakiwały wybrzuszenia. Są to oznaki świadczące o tym, że nadchodzi nieuchronnie zbliżający się wybuch. Może to być nie tylko bardzo niewygodne, ale również niebezpieczne. Szczególnie przy wyższych prędkościach utrzymywanych na drodze. Sprawdź również ciśnienie powietrza. Zbyt duża ilość powietrza może spowodować nierównomierne zużycie bieżnika. Zbyt mała ilość powietrza może dać ci trochę lepszą trakcję, ale podniesie też zużycie gazu.

Wiosenna przerwa lub każda długa podróż, która czeka na Ciebie, niesie ze sobą możliwość relaksu i doładowania. Nie pozwól, aby brak zdrowego rozsądku, zniszczył Twoją szansę na udany urlop.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *