Popularne

Artykuł

Moda

Rodzaje biżuterii nazębnej

Rodzaje biżuterii nazębnej

Rozwój, jaki następuje w stomatologii, pozwala na coraz to nowsze zmiany w uzębieniu. Między innymi nowy sposób na wyrażenie siebie poprzez biżuterię dentystyczną. W ostatnich latach oprócz licówek, implantów i wybielania zębów króluje także biżuteria dentystyczna. Warto przy okazji tego artykułu wymienić, na jakie rodzaje biżuterii można liczyć.

Czym jest biżuteria dentystyczna?

Biżuteria dentystyczna pozwala na szybką i długotrwałą zmianę uśmiechu, wyrażenia się poprzez „kolczyk” na zębie. Z tego typu rozwiązań korzysta coraz więcej osób, nie jest to bowiem zmiana na uzębieniu nieodwracalna. Zawsze można z niej zrezygnować, zmienić na inny rodzaj biżuterii nazębnej, czy ściągnąć całkowicie. Pamiętać jednak należy, że taki zabieg powinno się przeprowadzić w gabinecie stomatologicznym, zarówno założenie biżuterii, jak i jej ściągnięcie.

Rodzaje biżuterii nazębnej

W sklepie internetowym Twinkles biżuteria dentystyczna podzielona jest na cztery kategorie:

  • białe złoto;
  • kryształy;
  • złoto;
  • diamenty.

Z propozycji sklepu Twinkles między innymi można wybrać prześliczne serduszka, gwiazdki, delfinki, buźki, koniczynki, łezki, kolorowe Kryształy Swarovski®, klucze wiolinowe, podkowy czy księżyce.

Na którym zębie powinno się mocować biżuterię nazębną i na czym to polega?

Biżuteria nazębna najczęściej umiejscawiana jest na bocznych siekaczach oraz kłach, od strony policzka. Rozwiązanie to nie jest stałe, a założenie takiej biżuterii nie wymaga wiercenia w zębie. Do umocowania biżuterii używa się specjalistycznego kleju.

Ze strony pacjenta nie ma konieczności żadnych przygotowań, natomiast stomatolog dokładnie oczyszcza ząb, zanim przyklei do niego biżuterię nazębną. Na ząb nakład się materiał do osadzania biżuterii na zębie, niemniej stomatolog musi się tu także posłużyć naświetlaniem światłem niebieskim.

Zabieg nie trwa długo, najczęściej od 15 do 25 minut, nie ma potrzeby podawania znieczulenia, ponieważ zabieg jest bezbolesny. Musisz jednak pamiętać, że biżuteria może być przymocowana do zęba wyłącznie zdrowego! Po krótkim zabiegu można się cieszyć oryginalną zmianą na uzębieniu.

Przeciwwskazania do mocowania biżuterii nazębnej

Pojawiają się niestety nieszczęsne przeciwwskazania, a należą do nich:

  • kamień na zębach;
  • stan zapalny;
  • próchnica;
  • sztuczne zęby – niestety na sztucznych protezach klej może nie trzymać;
  • alergie na którykolwiek ze składników biżuterii.

Ozdoby na zębach trzymają się najczęściej od 6 do 12 miesięcy, niemniej bywa, że nawet kilka lat. Po założeniu biżuterii nazębnej nie można zapominać o pielęgnacji jamy ustnej, mycie przynajmniej 2 razy dziennie ze wskazaniem po każdym posiłku, oraz używanie nici dentystycznej.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *