Popularne

Artykuł

Moda

Sprawdź, jak dopasować długość płaszcza w zależności od okazji

Sprawdź, jak dopasować długość płaszcza w zależności od okazji

Na zimę warto mieć kilka okryć wierzchnich, przyda się zarówno kurtka, jak i płaszcz. Przy ich wyborze należy mieć na uwadze rodzaj i jakość materiału, fason. W przypadku płaszcza zimowego istotne jest to, aby został dobrany do sylwetki. To właśnie jej typ w dużym stopniu decyduje o tym, jaka będzie optymalna długość okrycia wierzchniego. W zależności od okazji pasuje krótszy lub dłuższy płaszcz. Warto mieć to na uwadze, jeśli chce się wyglądać efektownie. Każda figura ma nieco inne atuty, za pomocą okrycia wierzchniego o odpowiedniej długości możliwe staje się optyczne wymodelowanie sylwetki.

Jaka będzie optymalna długość płaszcza damskiego?

Płaszcze damskie mogą mieć przeróżne fasony, kolory, wzory. Różnią się także długością. Uniwersalne są modele sięgające co najmniej do połowy pośladków, najczęściej do kolan. Istotne jest to, aby dobrać długość do swojego wzrostu. Wysokim paniom poleca się płaszcze sięgające do połowy łydek. Z kolei przy średnim wzroście można zdecydować się na krótsze modele. Kobietom niskim pasować będą przede wszystkim płaszcze sięgające do kolan. Wszystko to ma na celu zachowanie odpowiednich proporcji sylwetki. Jako że każda kobieta ma inną, to nie ma jednego idealnego okrycia wierzchniego dla wszystkich. Istotne będzie to, aby dobrać płaszcz do typu swojej figury, co pozwoli na podkreślenie jej atutów.

Znaczenie ma także okazja, inne okrycie wierzchnie będzie odpowiednie na ważne wyjścia niż na co dzień. Do eleganckiej stylizacji świetnie sprawdzają się długie płaszcze, które pasują do sukienki, spódnicy i spodni. Z kolei do stroju casualowego lepiej nadają się krótkie płaszcze zimowe damskie. Warto mieć w swojej garderobie klasykę w postaci wełnianego płaszcza. W długiej odsłonie idealnie nadaje się on na okazje mające charakter oficjalny. Istotne jest także dobranie właściwego obuwia. W przypadku butów na obcasie najlepszy efekt uzyskuje się po założeniu dłuższego płaszcza. Sylwetka od razu będzie prezentować się atrakcyjnie. Dłuższe płaszcze warto zakładać także w przypadku kozaków wyłożonych na wierzch.

Dobór płaszcza do sylwetki – o czym warto pamiętać?

W zimowym okryciem wierzchnim także można wyglądać stylowo, oczywiście jeśli zostanie ono dobrane do sylwetki. Zawsze warto zwracać uwagę na to, czy możliwe jest dopasowanie płaszcza, przykładowo za pomocą wiązania w talii lub spięcia się w pasie troczkami od wewnątrz. Najwięcej możliwości stylizacyjnych mają kobiety o sylwetce typu klepsydra. Warto zdecydować się na płaszcze bez kieszeni, z długimi i wąskimi klapami. Mile widziane jest także wiązanie w pasie, aby podkreślić talię osy. Z kolei przy figurze typu gruszka idealnie sprawdza się okrycie wierzchnie z patkami, pochewkami, kieszeniami, szerokimi klapami. Warto wybierać przede wszystkim krótsze płaszcze, dopasowane na dole. Ma to na celu optyczne powiększenie góry i wyrównanie dysproporcji. Przy figurze typu jabłko odpowiednie będą płaszcze zarówno długie, jak i krótkie, szczególnie z głębokim dekoltem i typu oversize.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *