Popularne

Artykuł

Dom i ogród

Wanna czy prysznic w małej łazience – jak dostosować oczekiwania do możliwości?

Wanna czy prysznic w małej łazience – jak dostosować oczekiwania do możliwości?

Wanna czy prysznic, prysznic czy wanna, te pytania najczęściej pojawiają się, kiedy planujemy remont łazienki. Najczęściej mając wcześniej wannę, chciałoby się prysznic i na odwrót. Niestety nie zawsze możliwości, jakie się posiada, godzą się z oczekiwaniami.

Mała łazienka, czy można mieć w niej wannę?

Nic na siłę, to najlepsza zasada w projektowaniu własnej łazienki. Jeśli jest niewielkiego metrażu, od razu nasuwa się podpowiedź, by zakupić kabinę prysznicową. Czy jednak nie ma opcji, jeśli bardzo zależy ci na wannie? Oczywiście znajdzie się i na to rozwiązanie, choć pewnie wanna nie będzie się tak dostojnie prezentować, jak w dużej łazience. Możesz wybrać wannę w mniejszym rozmiarze.

Bogata oferta wanien w Salonie Świat Łazienek XXI w. pozwoli na odpowiedni wybór wanny do małej łazienki. Największym powodzeniem cieszą się wanny prostokątne, przy których nie powinno być problemu z doborem do łazienki niewielkich rozmiarów. Sprawdzają się także wanny owalne, okrągłe i narożne, jak i takie, które zwężają się w miejscu przeznaczonym na stopy.

Kształt to jedno, a materiał?

Materiał, z którego zrobione są wanny, można podzielić na:

  • wanny stalowe;
  • wanny akrylowe;
  • wanny z konglomeratu;
  • wanny żeliwne.

Prysznic w małej łazience

Częstym rozwiązaniem jest również prysznic, który także ma swoich zwolenników, choćby z uwagi na niższe zużycie wody i szybszą kąpiel. Prysznic to opcja także dla osób niepełnosprawnych, którym dużo wygodniej wziąć w nim kąpiel. Nie musisz kupować brodzika, możesz skorzystać z prysznica typu walk-in, czyli pozbawionego podbudowy, z przeszkleniami pełniącymi funkcję ścianek.

Jeśli nie chcesz rezygnować z kąpieli w wannie i mieć możliwość wzięcia szybkiej kąpieli pod prysznicem

Coraz częściej jednak w łazienkach pojawia się wanna z prysznicem. Jeśli jest czas i ochota na domowe SPA, można zapalić świece zapachowe i wziąć odprężającą kąpiel w wannie. Jeżeli spieszysz się do pracy, prysznic staje się nieoceniony. Dwa w jednym, to rozwiązanie wybierane coraz częściej, również z uwagi na bardzo estetyczne wykończenie. Parawany wannowe w postaci stałych lub składanych ścianek z bezpiecznego hartowanego szkła prezentują się elegancko, szczególnie z wykończeniem w kolorze złotym i srebrnym. Dzięki parawanom wannowym unikniesz zachlapania wodą całej łazienki, a ich różne rozmiary pozwolą ci na idealne dopasowanie.

W małej łazience zdecyduj się na wyłącznie niezbędne sprzęty, dobierz niewielką umywalkę, wc i postaraj się, aby łazienka była w jasnych kolorach. Klasyczna biel rozświetli pomieszczenie, złamać kolor zaś możemy dodatkami, lecz nie może być ich zbyt dużo.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *