Popularne

Artykuł

Rozrywka

Pirotechnika to nie tylko rozwrykwa – zastosowanie rac morskich

Pirotechnika to nie tylko rozwrykwa – zastosowanie rac morskich

Race, flary i ognie są produktami pirotechnicznymi, które po odpaleniu generują dym, płomień oraz efekty świetlne o różnym czasie trwania, natężeniu, kolorze i wyglądzie. Mają służyć głównie namierzeniu osoby która wzywa pomoc, oraz ostrzegać przed niebezpieczeństwem. Założeniem jest, że są to rakiety oświetleniowe, sygnalizacyjne i ratunkowe, wykorzystywane dla bezpieczeństwa w żegludze morskiej, lotnictwie i ratownictwie.

Do tej kategorii fajerwerków zaliczają się race morskie o efekcie w różnym kolorze. Generują najmocniejsze, intensywne światło oraz gęsty dym w dużej ilości. Dzięki wytwarzaniu mocnego światła, służą przede wszystkim celom oświetleniowym, ale również sygnalizacyjnym. Zakupić je można np. pod tym linkiem https://hurtownia-fajerwerki.pl/product-pol-212-RACA-MORSKA-ELIOS-Czerwona-Reczna-Zawleczka-FDF.html

Ponieważ efekt pirotechniczny rac morskich jest atrakcyjny wizualnie, stosowane są także w branży rozrywkowej jako element pokazów fajerwerków, w pirotechnice estradowej, na planach filmowych i do sesji fotograficznych. Race morskie wykorzystywane są też jako oprawa stadionowa i meczowa oraz do gier sportowych i paramilitarnych, a nawet w górach do odstraszania niedźwiedzi.

Pirotechnika to nie tylko rozrywka

Race morskie są jednak w założeniu fajerwerkami stosowanymi poza sektorem rozrywkowym. To oświetleniowe race sygnalizacyjne używane dla bezpieczeństwa, których celem jest zwrócenie uwagi. Raca morska jak nazwa wskazuje wykorzystywana jest w żegludze morskiej. Zgodnie z  Międzynarodowymi Przepisami o Zapobieganiu Zderzeniom na Morzu, paląca się na czerwono raca wskazuje na wzywanie pomocy dla okrętu. W lotnictwie race oświetlają pasy startowe, żeby skierować na nie samoloty. W ratownictwie oświetlają teren akcji i zwracają na niego uwagę.

Race oświetleniowo-sygnalizacyjne wykorzystują także militarnie służby zbrojne. Służą oświetleniu terenu, oślepieniu przeciwnika, jako sygnał do natarcia i do koordynacji działań.

Efekt zastosowania racy morskiej w kolorze czerwonym

Race morskie odpalane przy gruncie to zwykle słabszej jakości produkty. Te lepszej jakości mogą być dopuszczone do trzymania w dłoni. Oczywiście przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa. Obudowa takich rac jest wodoodporna i metalowa o cylindrycznym kształcie. Po jednej stronie znajduje się plastikowy uchwyt, który chroni przed poparzeniem gorącym korpusem. Z drugiej strony jest plastikowy korek. Race morskie odpala się przy użyciu zawleczki.

Jakie race morskie dobrej jakości w przystępnej cenie kupić?

Race morskie w PyroTech

PyroTech poza siecią sklepów z pirotechniką w Łodzi, prowadzi też hurtownię fajerwerków. Jest ona w Polsce środkowej największa. Na jej stronie, a także w internetowym sklepie można kupić fajerwerki online. W skali kraju, PyroTech zalicza się do największych oraz sprawdzonych dystrybutorów hurtowych i detalicznych. Produkty pirotechniczne od renomowanych producentów to najlepszej jakości ładunki. Mają jednak przystępne ceny, dzięki długoletniej współpracy z dostawcami.

Fajerwerki mają instrukcje po polsku, symbole klasy CE oraz wymagane certyfikaty i pozwolenia. Wszystkie posiadają opisane parametry techniczne i zasady bezpiecznego użytkowania. Opisane efekty wizualne obrazują też filmiki na stronach.

Asortyment PyroTech obejmuje różnorodne race morskie co do rodzaju i efektu. Ceny rac morskich uzależnione są od rodzaju i długości efektu.

Według PyroTech, najlepsze są rekomendowane przez nich metalowe race morskie ELIOS FDF. Posiadają certyfikat Solas, a produkuje je renomowany włoski producent. Patrząc na współczynnik wysokiej jakości do ceny, te race są bezkonkurencyjne. Są też najmocniejsze, jakie można dostać w Europie. Przy tym są przeznaczone do trzymania w ręce, w odróżnieniu od większości rac. W 95 % sprzedają się te z mocnym czerwonym światłem, ale są też z białym, żółtym i zielonym. Podobnie jak inne tego typu produkty mające służyć jako race ratunkowe i sygnalizacyjne, ELIOS FDF są wykorzystywane dużo szerzej.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *