Popularne

Artykuł

Dom i ogród

Soundbar czy kino domowe – które rozwiązanie będzie lepsze?

Soundbar czy kino domowe – które rozwiązanie będzie lepsze?

Zakup nowego telewizora bardzo często wiąże się również z decyzją dotyczącą wyboru nagłośnienia. Do tej pory przeważnie większość osób decydowała się na kino domowe. Wraz z rozwojem technologii powstał taki produkt, jak soundbar. Czym różnią oba rozwiązania? Lepiej wybrać soundbar czy kino domowe? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź w naszym artykule.

Soundbar a kino domowe – wady i zalety

Zanim odpowiemy sobie na to pytanie, warto poznać zalety i wady obu rozwiązań. Dzięki temu będziemy w stanie wybrać najlepszą opcję dla siebie i swojego salonu.

Znane nam już od dawna kino domowe to konfiguracja różnych urządzeń audio i wideo, które połączone są przewodami, tworząc dźwięk i obraz, który imituje efekty kinowe. Jeśli chodzi o same urządzenia audio, w jego skład oprócz głośników wchodzi także amplituner. Ilość głośników może się różnić. Jak każdy tego typu sprzęt, kino domowe przede wszystkim ma poprawiać jakość dźwięku telewizora. Obecnie popularniejszym rozwiązaniem są soundbary.

Soundbar może być bardziej kompaktowym rozwiązaniem, świetnie się sprawdzi na dużych jak i niewielkich przestrzeniach, jako zintegrowany system nagłośnienia. Przypomina on podłużną listwę, w której umieszczonych jest kilka głośników – zarówno niskotonowych, średniotonowych, jak i wysokotonowych. Urządzenie może być podłączone do telewizora bez użycia przewodów – za pomocą Bluetooth lub HDMI. Instalacja jest bardzo łatwa. Jego najważniejszą funkcją jest polepszenie dźwięku z telewizora. A jak z jakością dźwięku? Możemy spodziewać się przyzwoitych efektów przestrzennych. Soundbar można kupić razem z subwooferem i dodatkowymi tylnymi głośnikami, co może wzmocnić niskie tony.

Soundbar czy kino domowe – co wybrać?

Lepszym rozwiązaniem będzie soundbar czy kino domowe? Oczywiście wszystko zależy od tego, jakie mamy oczekiwania. Miłośnicy tradycyjnych rozwiązań, którym niestraszna ilość urządzeń w zestawie i łączących je kabli będą wybierać standardowe kina domowe. Kino domowe może spełnić nasze oczekiwania, ponieważ oferuje znakomite dźwięki przestrzenne.

Jeśli jednak szukamy nowoczesnego i kompaktowego rozwiązania, wówczas to soundbar może spełnić nasze oczekiwania. Jest to urządzenie z mniejszą liczbą przewodów, łatwe w montażu i konfiguracji. Ponadto soundbary mają atrakcyjne ceny, dlatego jeśli mamy ograniczone możliwości finansowe, warto rozważyć zakup tego urządzenia. A więc kino domowe czy soundbar? Na to pytanie musimy odpowiedź sobie sami, biorąc pod uwagę wszystkie wady i zalety obu opcji.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *