Popularne

Artykuł

Dom i ogród

Jak urządzić pralnie w domu?

Jak urządzić pralnie w domu?

Zaaranżowanie pralni w domu często sprawia wiele problemów. Nie da się ukryć, że głównie wynika to z faktu ograniczenia przestrzennego, a także ograniczenia związanego z instalacją wodną. Niemniej jednak warto wiedzieć, że pralnia w domu może być niezwykle praktycznym rozwiązaniem. Przede wszystkim pozwoli to na zaoszczędzenie miejsca w łazience lub kuchni, gdzie zwykle ustawiamy pralkę. Wobec tego w jaki sposób można efektywnie zorganizować i zaaranżować domową pralnię?

Wybór odpowiedniego miejsca na domową pralnię

Pierwszym i najważniejszym aspektem urządzania domowej pralni jest przede wszystkim wybranie na nią odpowiedniego miejsca. Zwykle uzależnione jest to od sieci instalacji wodnej, jaka już znajduje się w naszym gospodarstwie domowym. Niemniej jednak warto zaznaczyć, że zwykle jest w nią wyposażone podpiwniczenie domu. Wobec tego jest to idealne miejsce na domową pralnię. Co więcej zlokalizowanie w piwnicach wszystkich urządzeń piorących, zapewni również optymalny komfort domownikom. Nie będą oni bowiem musieli wysłuchiwać odgłosów maszyn, które nie zawsze pracują najciszej. Dodatkowo w piwnicach domu nawet awaria i wylanie się wody z pralki nie poczyni takich zniszczeń, jak miałoby to miejsce np. w kuchni czy też w łazience. Warto więc wziąć to pod uwagę.

Jakie sprzęty przydadzą się w domowej pralni?

Wydawać by się mogło, że zaaranżowanie domowej pralni jest niezwykle proste. Jednak czy wystarczy jedynie wstawić do piwnicy pralkę i zapomnieć o jej istnieniu? Oczywiście, że nie! Aranżując domową pralnie w piwnicy warto pamiętać o tym, że mamy dość duże możliwości przestrzenne i wszelkie predyspozycje do tego, by zoptymalizować zarówno pranie jak i wysychanie ubrań. Standardowo podstawowym sprzętem będzie odpowiednio wybrana pralka. Warto jednak doposażyć domową pralnie także w automatyczną suszarkę oraz maglownicę. Dzięki takim rozwiązaniom nie będziemy musieli już martwic się o to, by ubrania z piwnicy wynieść na zewnątrz do pełnego wyschnięcia. Maglownica zaś sprawdzi się w momencie prania pościeli i poszewek, gdyż zadba ona o ich estetyczny wygląd, bez konieczności dodatkowego prasowania. Nie zapomnijmy również o tym, zaopatrzyć się w kilka pojemnych koszy na pranie.

Co jeszcze powinno się znaleźć w domowej pralni?

Domowa pralnia może być niezwykle funkcjonalnym pomieszczeniem. Warto zadbać o to, by znalazły się w niej także różnorodne regały lub wiszące półki. Pomoże nam to mieć zawsze pod ręką wszystkie, niezbędne środki piorące, a także inne akcesoria do prania. Możemy również zorganizować w niej także „magazyn”. Wówczas będziemy mogli zakupić znacznie większą ilość proszków do prania i płynów do tkanin, co znacznie ograniczy częstotliwość ich dokupowania i sprawi, że nie skończą się one w najmniej oczekiwanym momencie. Pamiętajmy również o tym, by w razie wypadku zorganizować tam również szafkę na niezbędne narzędzia, które okażą się pomocne w momencie, kiedy jeden ze sprzętów odmówi posłuszeństwa. Tak zaaranżowana pralnia w domu sprosta oczekiwaniom najbardziej wymagających domowników.

Podobne artykuły

1 komentarz

  1. Rajmundo

    Po amerykańsku. W polskich warunkach mieszkaniowych, własna pralnia to komfort.

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *