Popularne

Artykuł

Dom i ogród

Farba fluorescencyjna do ścian

Farba fluorescencyjna do ścian

W ostatnim czasie dużym zainteresowaniem cieszą się farby fluorescencyjne używanie do malowania ścian pokojów. Ich specyfika polega na tym, że kiedy w pomieszczeniu zapadnie zmrok, one oddają światło nagromadzone podczas dnia. Dzięki temu niesamowitemu efektowi można stworzyć przytulne wnętrze w pokoiku dziecięcym, lub oryginalny salon. Co potrafią farby fluorescencyjne użyte w odpowiedni sposób i jakie niezwykłe dekoracje mogą z nich powstać? Jakie rodzaje farb i innych dekoracji świecących w ciemności mamy do dyspozycji? Na te pytania odpowie poniższy artykuł.

Nocne malowidło

Używając farb fluorescencyjnych w pokojach dziecięcych mamy możliwość stworzenia niepowtarzalnego wnętrza, które rozbudzi wyobraźnie każdego małego człowieka. To, co w dzień może być zwykłym obrazkiem namalowanym na białeś ścianie, nocą rozbłyśnie kolorami, dzięki którym maluszek w swoim pokoju będzie czuł się pewnie i bezpiecznie. Dodatkowe delikatne zdobienia farbą fluorescencyjną dają niewiele światła, przez co nie utrudniają zasypiania, ale też nie powodują całkowitej ciemności, której najbardziej boją się dzieci.

Przygotowując dekoracje do pokoju dziecięcego warto wiedzieć jak działają poszczególne farby. Na rynku mamy dostępne pojemniki z farbami święcącymi w ciemności, ale też z tymi, które odbijają światło UV. Drugi rodzaj pokrycia ściany umożliwiający rozświetlenie mroku jest nieco droższy. Choć lampy UV przygotowane pod rozświetlenie farb zazwyczaj są bezpiecznie w użyciu i nie powodują niechcianych efektów ubocznych, to jednak są zasilane prądem, co wiąże się z wyższym rachunkiem za energię elektryczną.

Zobacz również:  Jaki wzmacniacz WiFi kupić? Poradnik jak wybrać repeater

Dobrym sposobem na udekorowanie pokoi farbą fluorescencyjną jest użycie gotowych szablonów dostępnych w sklepach budowlanych. Dzięki nim unikniemy pokrycia farbą zbyt dużej powierzchni, a przy okazji stworzymy całkowicie unikalną kompozycję dekoracji, która będzie zachwycała zarówno w dzień jak i w nocy.

Kolory farb fluorescencyjnych

Wbrew powszechnemu przekonaniu farby fluorescencyjne wcale nie muszą być widoczne jedynie nocą! Dobre połączenie zwykłych farby z tymi świecącymi w ciemności, które również posiadają określony kolor, pozwoli stworzyć całodobowe arcydzieło. Ponadto użycie tego sposobu pokrycia ścian jest na pewno ciekawą alternatywą dla osób, które wybierają niebanalne dekoracje i znane są ze swojej twórczości.

Przy kupnie farb fluorescencyjnych warto pamiętać, iż są one sprzedawane raczej w małych opakowaniach, dlatego też nie należy nadużywać ich efektów świetlnych. Dekoracja pokoju tym typem farb może być świetną zabawą dla całej rodziny. Dziecko zaprzęgnięte do malowania będzie mogło pochwalić się swoją kreatywną duszą i poczuć, że odgrywa kluczową rolę w dekorowaniu swojego domu.

Zobacz również:  Jaki odkurzacz wybrać?

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *