Popularne

Artykuł

Dom i ogród

Rolety foliowe do altan ogrodowych na zimę – czy to ma sens?

Rolety foliowe do altan ogrodowych na zimę – czy to ma sens?

Wielu z nas korzysta z altany ogrodowej głównie podczas ciepłych miesięcy. Ale tak być nie musi. Rolety foliowe do altan świetnie sprawdzą się również w okresie zimowym. Dlaczego? W niniejszym artykule postaramy się to udowodnić.

Rolety zewnętrzne chronią nie tylko przed promieniami słonecznymi

Ogólne zastosowanie rolety polega na ochronie wnętrza altany przed nadmiernym nasłonecznieniem. Jednak w przypadku rolety foliowej można również powiedzieć o zabezpieczeniu przed wiatrem i deszczem, który tnie z ukosa. To samo dotyczy śniegu. Rolety chroniące altanę przed warunkami atmosferycznymi są dziś bardzo uniwersalne. Wykonane ze zmywalnych tkanin poliestrowych, są w stanie wytrzymać długotrwałą ekspozycje zarówno na wysokie, jak i niskie temperatury.

W związku z powyższym nowoczesne rolety foliowe do altan świetnie zabezpieczą każdą altanę, choćby nie było chętnych, aby z niej skorzystać zimą. Brak nawianego śniegu oznacza zdecydowaną redukcję wilgoci wewnątrz altanki, a to z kolei pozwoli spowolnić efekty naturalnej degradacji, zwłaszcza jeśli mówimy o konstrukcji z drewna. Po zimie zaś rolety zewnętrzne można bezproblemowo umyć bez konieczności demontażu całego systemu. Wyschną w mig.

Rolety foliowe zatrzymują ciepło w altance

Altany ogrodowe można ogrzać zimą za pomocą przenośnych piecyków lub kominków ekologicznych, które w Polsce stają się coraz bardziej popularne. Za sprawą specjalnego paliwa zamiast dymu, proces spalania generuje parę wodną. Oznacza to, że teraz można cieszyć się ciepłem żywego ognia w każdym wnętrzu, również w altanie ogrodowej, bez potrzeby stawiania specjalnych systemów wentylacyjnych. Zasłony foliowe pozwolą natomiast zatrzymać optymalną ilość ciepła w środku. Dzięki temu korzystanie z altany zimą przestaje być jakimkolwiek problemem. Wspólny obiad ze znajomymi w przytulnej altance za miastem czy między drzewami własnego ogrodu jest dziś możliwy w każdych warunkach. Tak naprawdę wystarczy tylko chcieć…

Czy widzisz już, jak można wykorzystać rolety foliowe do altan zimą? Takie rozwiązanie rzeczywiście ma sporo sensu. Pozwoli zabezpieczyć twoją altankę przed szkodliwym wpływem zimowej pogody. Ponadto zasłony foliowe przyczynią się do utrzymania optymalnego komfortu termicznego w środku, więc będzie można bez przeszkód korzystać z ogrodu nawet podczas ujemnych temperatur. Pielęgnacja natomiast i czyszczenie samej folii jest banalnie proste. Naprawdę warto się w nią wyposażyć.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *