Popularne

Artykuł

Dom i ogród

Worki big bag – kiedy i gdzie się przydadzą?

Worki big bag – kiedy i gdzie się przydadzą?

Worki na gabaryty są bardzo przydatne w pracach remontowych, ale warto o nich pomyśleć również, kiedy planuje się modernizację ogrodu lub działki. To bardzo wygodny sposób na przechowywanie materiałów budowlanych, odpadów poremontowych lub ziemi ogrodowej. Worki typu big bag są niedrogie, ale nader pojemne, to doskonała alternatywa dla dużych kontenerów, zwłaszcza kiedy zakres planowanych prac remontowych jest niewielki.

Worki wielkogabarytowe big bag

Worki wielkogabarytowe, czyli popularne big bagi, to produkty bardzo pojemne i wytrzymałe, przy tym są niezwykle lekkie i łatwe do przetransportowania. Zwykle wykonuje się je z solidnego tworzywa sztucznego, są one wyposażone w wygodne uchwyty, które pomagają w podniesieniu pełnego worka i zapakowaniu go na naczepę samochodu. Big bag może mieć różną budowę, wyróżnia się ażurowe worki wielkogabarytowe, powlekane lub niepowlekane. Inny podział obejmuje ilość uchwytów w worku, wyróżnia się produkty o jednym, dwóch lub o czterech zaczepach. Budowa oraz rozmiary worka odpowiadają za jego wytrzymałość, a także za pojemność. Inne produkty zalecane są podczas remontów, a inne są przeznaczone do przechowywania materiałów budowlanych lub płodów rolnych oraz pasz.

Najważniejsze zastosowania big bagów

Worki big bag przydają się nie tylko podczas niewielkich remontów, ale również można z nich korzystać podczas prac ogrodowych. Są doskonale do przechowywania ziemi ogrodowej, kompostu lub nawozów. Sprawdzą się także w gospodarstwach rolniczych, jako miejsce do składowania nasion i pasz dla zwierząt. W zakładach pracy oraz na budowach są używane do przechowywania sypkich materiałów budowlanych lub soli do posypywania chodników i dróg. Big bag jest bardzo wytrzymały, niektóre modele wytrzymują udźwig nawet do 1000 kg. Można również zaopatrzyć się w nieco mniejsze modele, które cechują się udźwigiem do 500 kg.

Worki wentylowane są częściej stosowane do przechowywania oraz do transportu żywności – mogą być to płody rolne lub pasze dla zwierząt gospodarskich. Przewiewna konstrukcja worka wielkogabarytowego zabezpiecza wrażliwe produkty przed zawilgoceniem, co wpływa na dłuższe zachowanie jakości i ogranicza ryzyko gnicia. Niektóre modele big bagów mają wiązane fartuchy, dzięki czemu można zabezpieczyć przechowywane produkty. Tego typu worki używane są zwykle na budowie, a zamknięcie zmniejsza ryzyko wywiewania lekkich substancji, np. piasku. Każdy big bag może zostać wykorzystany wielokrotnie, konstrukcja worka umożliwia łatwe opróżnienie go, dotyczy to zwłaszcza worków, które zostały wyposażone w lej wylotowy.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *