Popularne

Artykuł

Jedzenie

Dlaczego unikać zbóż w kociej diecie i wybierać karmy bezzbożowe?

Dlaczego unikać zbóż w kociej diecie i wybierać karmy bezzbożowe?

Koty to typowi mięsożercy. Podstawą ich diety, powinno być białko i tłuszcz zwierzęcy. Dlatego bezzbożowa karma dla kotów jest czymś, co zadowoli każdego mruczka. Zboża to puste węglowodany powodujące alergie, nietolerancje i otyłość. Ponadto powodują niedobory w kocim organizmie poprzez utrudnianie wchłaniania innych substancji. Z tego powodu karma niezawierająca zbóż, mączki ani odpadów zwierzęcych, powinna na stałe zagościć w kocim jadłospisie. W ten sposób zapewni się swojemu pupilowi zdrowie i energię potrzebną do codziennego funkcjonowania.

Dlaczego wybrać karmę bezzbożową dla kotów?

Kocia dieta powinna się składać z dużej ilości mięsa. To właśnie ono dostarcza potrzebnego białka, tłuszczu i tauryny, której koci organizm sam nie wyprodukuje. Wszelkie zboża, warzywa, owoce czy też mączka to tylko zapychacze, które zamiast energii dostarczają kotu niepotrzebnych węglowodanów, prowadząc do otyłości. W ten sposób można doprowadzić do braków w organizmie, wygłodzenia  a także upośledzenia ważnych narządów. Dlatego dobrym rozwiązaniem są bezbożowe karmy dla kotów, które nie zawierają niechcianych substancji. Za to wyróżniają się dobrym jakościowo składem i odpowiednią ilością białka i tłuszczu zwierzęcego. Dzięki temu pupil może się cieszyć pełnią zdrowia, a właściciel oszczędza na weterynarzu i unika stresu związanego z kocim zdrowiem.

Karma bezzbożowa to odpowiednio zbilansowany posiłek dla każdego kota

Bezzbożowa karma dla kotów może być podawana także zwierzętom z alergiami. Ze względu na swój prosty skład nie zawiera substancji alergizujących, którymi jest m.in. właśnie zboże. Ponadto duża różnorodność pozwala na znalezienie czegoś dla każdego kota niezależnie od wieku i stanu zdrowia. Dostępne są karmy zarówno dla kociaków, jak i seniorów. Również koty po kastracji mogą zasmakować w mięsnym menu. Odpowiednio zbilansowana bezzbożowa kocia karma  zapewnia wszystko, co potrzebne do pełni zdrowia każdemu kotu. Piękna sierść, dużo energii i długie życie w zdrowiu to tylko jedne z wielu zalet, jakie zapewnia dobrej jakości żywność dla kota. Dlatego zawsze warto zwracać uwagę na to, czym się żywi swojego mruczka, aby dotrwał późnej starości przy swoim opiekunie.

Karmy nawet dla kocich niejadków

Karmy bez zbóż dostępne są w różnorodnej ofercie. Można dobrać smak i firmę pasującą każdemu kociemu podniebieniu. Jednak wszystkie dostępne produkty niezmiennie gwarantują wysokiej jakości skład i brak zbóż. Dzięki temu nie trzeba obawiać się o niedobory i problemy zdrowotne pupila. Bezzbożowa karma dla kotów dostarczy mu wszelkich potrzebnych składników. W ten sposób nawet niejadek może znaleźć coś dla siebie i cieszyć się dobrym zdrowiem.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *