Popularne

Artykuł

Moda

Co to jest butonierka? Jak ją przystroić?

Co to jest butonierka? Jak ją przystroić?

Bycie eleganckim zawsze jest w modzie. Kiedy mężczyźni chodzili elegancko ubrani bardzo często. Dzisiaj króluje luźniejszy styl. Jednak w niektórych okolicznościach nie wypada ubierać się nie elegancko. Ciekawym elementem stroju jest butonierka, czyli specjalny otwór w klapie, do którego wkłada się ozdobny element.

Co zrobić, żeby butonierka dobrze się prezentowała?

Nie zawsze butonierka będzie się dobrze prezentowała. Dużo zależy od sposobu umieszczania w niej chusteczki. Może być ona złożona na kilka sposobów. Zgodnie ze standardową wersją chusteczkę układa się w stożek, tak aby prezentowała się ona schludnie i aby końcówki się nie wybrzuszały. Inny sposób to ułożenie chusteczki to włożenie dolnej części tak, aby dobrze mieściła się w kieszonce i nie odkształcała się.

Do butonierki można także włożyć dekoracyjny kwiatek. Takie rozwiązanie jest praktykowane zwłaszcza na ślubach, kiedy to pan młody nosi kwiatek, który pasuje do bukietu jego przyszłej żony.

Jak przystroić butonierkę?

Można wymienić kilka zasad, które ukazują w jaki sposób dekorować butonierkę. Wkładając do niej kwiatka, trzeba zadbać o to, aby był on pojedynczy, bez zbędnych zdobień i listków i nie za duży. Do smokingu najlepiej pasuje czerwony kwiat.

Jeżeli chodzi o stosowanie poszetki, można wyróżnić kilka technik. Nie są one zbyt skomplikowane, warto jednak dobrze je przeanalizować, aby butonierka prezentowała się jak najlepiej:

  1. prostokąt – to nic innego jak złożenie chusteczki na pół i wsunięcie jej do klapy, trzeba jednak dopilnować, aby wysokość była odpowiednia,
  2. trójkąt – jest to bardzo prosta forma, wystarczy złożyć chusteczkę w zwyczajny rożek, czyli zagiąć roki i pozostawić górną część wyprostowaną,
  3. podwójny trójkąt – to trochę bardziej skomplikowane rozwiązanie, polega na złożeniu poszetki na pół, w taki sposób, aby rogi się na siebie nie nakładały tylko tworzyły dwa grzbiety, następnie należy złożyć boki tak, aby uzyskać kwadrat, który można wsunąć do kieszeni.
  4.  pufka – chusteczkę trzeba złapać na środku i unieść w górę, zwisając utworzy się półokrągły kształt, wystarczy unieść dolną część, tak aby rogi nie wychodziły poza kieszeń.

Składanie poszetki jest bardzo proste, warto jednak podkreślić, że wiele zależy od materiału. Nie każdy będzie się układał tak samo. Inaczej zachowa się chusteczka z jedwabiu, a inaczej z lnu czy bawełny. Dobrze jest wykonać kilka prób, aby dobrać jak najlepszą formę do materiału. Wszystko po to, aby poszetka prezentowała się dobrze.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *