Popularne

Artykuł

Motoryzacja

Nagłośnienie samochodowe Mark Levinson- najwyższa jakość

Nagłośnienie samochodowe Mark Levinson- najwyższa jakość

Firma Mark Levinson Audio Systems została założona w 1972 r. przez Marka Levinsona. Niedługo później ,dzięki stworzeniu profesjonalnego oraz wysoce jakościowo sprzętu audio, stała się znana na całym świecie. Obecnie wchodzi w skład koncernu Harman International, gdzie znajduje miejsce w szeregu światowych znanych marek, takich jak; JBL, Harman Kardon, Lexicon, AKG, Studer i Soundcraft.

Jakie są główne cechy sprzętu audio Mark Levinson

Nagłośnienie samochodowe Mark Levinson oferuje maksymalną, profesjonalną wierność odtwarzanego dźwięku bez zniekształceń czy szumów.

Firma Mark Levinson od 2000 r. współpracuje z tylko jednym producentem samochodów- Lexusem. Dzięki idealnie zaprojektowanemu wnętrzu tych japońskich aut oraz ich skrupulatnemu dopracowaniu, audio z logotypem Mark Levinson może w pełni odzwierciedlić możliwości swojego sprzętu. Początkowo audio tej marki było zamontowane w sedanie Lexusa LS trzeciej generacji, wkrótce znalazło się już we wszystkich modelach Lexusa.

Najlepsze systemy audio znajdują się w modelach LS i ES. Lexus ES posiada 17 głośników 7,1 o mocy 1800 W oraz wyposażone jest w systemy Quantum Logic Sorround i Clari Fi 2.0. poprawiające jakość dźwięku. Natomiast drugi model Lexusa-LS piątej generacji posiada system 23 głośnikowy o mocy 2400 W, rozmieszczony w 16 miejscach kabiny oraz posiadający 16-kanałowy wzmacniacz i system tłumienia hałasu ANC.

Jakość dźwięku jaką oferuje nagłośnienie samochodowe MARK Levinson jest niesamowite i zdecydowanie godne polecenia. Dźwięk jest zrównoważony, szczegółowy bez względu na poziom głośności, wraz z jego wzrastaniem podążają wszystkie pasma dźwięku, począwszy od niskich, przez średnie po wysokie tony. Słuchając muzyki czujemy się jak na koncercie. System audio oferuje także strefy dźwiękowe, dzięki którym pasażerowie auta mogą jednocześnie słuchać różnych źródeł dźwięku.

lexus car audio

Wracając do modelu Lexusa ES, w którym zastosowano wysoką klasę dźwięku  marki Mark Levinson, to właśnie ciche wnętrze auta sprawia, że zamontowane w nim Sorround Sound daje niesamowite efekty. Krystalicznie czysty dźwięk wynika również ze specyficznego rozmieszczenia podzespołów i doskonałej akustyki auta. Największy subwofer 265 mm., który został zamontowany za tylnymi siedzeniami, a w przednich drzwiach dwa 9 calowe eliptyczne głośniki niskotonowe. Dookoła kabiny znajdują się także 90 m.głośniki, które niemal otaczają dźwiękiem pasażerów. Całość wygląda perfekcyjnie, idealnie wkomponowując się w design Lexusa.

Nagłośnienie samochodowe Mark Levinson śmiało może konkurować z najlepszymi salami koncertowymi. Zapewnia mnóstwo zabawy i frajdy ze słuchania muzyki. Wysoka jakość dźwięku, mocne, dynamiczne brzmienie oraz wysoka jakość wykonania daje niesamowite efekty i sprawia, że inwestycja w zakup tego sprzętu audio jest strzałem w dziesiątkę.

Inne przykłady najlepszych systemów car audio: https://luxxx.pl/najlepsze-systemy-audio-w-samochodach/

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *