Popularne

Artykuł

Motoryzacja

Sposoby na odkodowanie radia

Sposoby na odkodowanie radia

Każde radio samochodowe posiada swój fabryczny kod. Jest to oczywiście ochrona przed możliwą kradzieżą sprzętu. Czasem możemy być tego nieświadomi aż do momentu, kiedy musimy go użyć by włączyć radio. Sytuacja taka może nas spotkać po odłączeniu lub wymianie akumulatora lub przełożeniu radia do innego pojazdu. Wtedy mamy za zadanie znaleźć w dokumentacji samochodu specjalną naklejkę lub kartę z kodem. Nie zawsze jednak jest to możliwe, więc musimy poszukać innego rozwiązania. Dobra wiadomość jest taka, że sposobów jest kilka.

Wizyta u elektryka

Elektryk pomoże nam rozwiązać nasz problem, wyciągając radio z samochodu za pomogą specjalnych narzędzi, i generując kod radia po jego numerze seryjnym, lub dzięki procesorowi radioodtwarzacza. Czynność ta będzie nas kosztowało około 100 złotych, nie zajmie nam ani specjaliście zbyt dużo czasu – po około piętnastu minutach powinno być już wszystko załatwione.

Stacja obsługi pojazdu

Jest to miejsce, gdzie również możemy liczyć na otrzymanie pomocy. Za pomocą specjalnego programu pracownicy stacji mogą wygenerować dla nas kod, często nie zapłacimy za to ani złotówki. Oczywiście istnieje przy tym kilka warunków do spełnienia, aby otrzymać taką bezpłatną pomoc – musimy potwierdzić własność pojazdu, z którym się zgłaszamy, a program obejmuje tylko niektóre marki i modele radioodtwarzaczy. W takim przypadku może się okazać, że rozwiązanie jest zupełnie nam nieprzydatne. Jeśli natomiast spełniamy warunki i uda nam się uzyskać pomoc, musimy uzbroić się w cierpliwość, ponieważ pomimo iż cały zabieg nie jest bardzo skomplikowany czy czasochłonny, jednak pracownicy często załadowani są innymi obowiązkami, a naszą „błahostkę” mogą przesuwać w czasie z powodu pilniejszych zleceń.

Samodzielne zdobycie kodu

W przypadku, gdy znamy numer seryjny radia, możemy sami spróbować wygenerować jego kod. W internecie znajdziemy różnego typu fora internetowe dotyczące konkretnych marek samochodów, które pomogą nam rozwiązać nasz problem. Możemy tam zadać konkretne pytanie, dotyczące czynności, jakie powinniśmy wykonać, a następnie poczekać, aż jakiś doświadczony w tej sprawie użytkownik udzieli nam potrzebnej odpowiedzi. Dzięki temu rozwiązaniu zaoszczędzimy pieniądze, jakie musielibyśmy zapłacić za usługi specjalisty a także będziemy wiedzieli, jak poradzić sobie z danym problemem na przyszłość. Trzeba jednak uważać, ponieważ nie wszystkie fora i serwery są bezpłatne, więc czasem za internetową radę możemy zapłacić więcej, niż za pomoc w realnym świecie.

Źródło: https://przyjazne-auto.com.pl/jak-rozkodowac-radio-samochodowe/

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *