Popularne

Artykuł

Motoryzacja

Ręczne polerowanie auta

Ręczne polerowanie auta

Metoda najmniej inwazyjna dla karoserii naszego samochodu, nie niszczy lakieru, tak jak polerka mechaniczna. Można się jej łatwo nauczyć. Aby przystąpić do ręcznego polerowania auta, należy wpierw je dokładnie umyć, usunąć z niego wszelkie zabrudzenia. Resztek zanieczyszczeń można się pozbyć poprzez gliknkowanie. Przecieramy auto glinką do lakieru. Po zakończeniu tego etapu należy raz jeszcze umyć auto, a następnie osuszyć je. Glinkowanie jest o tyle ważne, że pozwala dokładnie przygotować czystą powierzchnię auta do pokrycia pastą polerską. Dobrze jest użyć w pierwszej kolejności pasty o najmniejszej ścieralności.

Polerowanie auta

Kiedy nasze auto jest już dokładnie umyte i osuszone, należy wykorzystać taśmy do zabezpieczenia plastiku, chromów i reflektorów przed smugami, jakie mogłyby pozostać po użyciu pasty polerskiej. Polerowaniu bowiem podlega tylko metalowa część karoserii auta. Polerowanie auta należy rozpocząć od użycia miękkiego pada (miękkiej nakładki polerskiej) i pasty o mniejszej ścieralności. Wpierw polerujemy karoserię na niewielkiej powierzchni. Proces polerowania dobrze jest sobie rozłożyć na poszczególne panele auta, 4 czy 5, np. przód auta, tył, boki, dach. Pozwoli nam to lepiej kontrolować polerkę i nie pominąć żadnego fragmentu powierzchni karoserii. Po dokładnym wtarciu pasty, następnie używamy ściereczki z mikrofibry do starcia nadmiaru pasty polerskiej pozostałej na powierzchni samochodu. Należy pamiętać o tym, że na początku używamy padów i past o mniejszej ścieralności, a dopiero wtedy, kiedy efekt polerowania nas nie zadawala, nadal widzimy rysy na lakierze, wtedy dopiero korzystamy padów i past o większej ścieralności, które są bardziej inwazyjne i pozwalają pozbyć się głębszych rys na lakierze.

Zalety ręcznego polerowania auta

Ręczne polerowanie auta to proces pracochłonny, wymaga dokładności i cierpliwości z naszej strony. Pracujemy etapami i obserwujemy efekty naszej pracy. Zaletą tego sposobu polerowania jest to, że może go przeprowadzić każdy posiadacz auta. Polerowanie ręczne nie jest skomplikowane, trzeba tylko rozłożyć sobie go na etapy oraz dokładnie i konsekwentnie realizować każdy z nich. Materiały w postaci glinki, padów, past, które są niezbędne do ręcznego przeprowadzenia polerowania, nie są kosztowne. Jeżeli prawidłowo przejdziemy przez wszystkie etapy polerki, efekt może być bardzo zadowalający, a my w pełni usatysfakcjonowani.

Polerowanie jest o tyle istotne, że wykonuje się je przed woskowaniem auta. Woskowanie będzie wówczas skuteczne i przyniesie zamierzony rezultat, kiedy powierzchnia auta będzie dokładnie wypolerowana. Polerowanie nie może być jednak zbyt często przeprowadzane. Jest to jednak metoda inwazyjna w pozbywaniu się rys na lakierze Zbyt często stosowana może się przyczynić do zbyt dużego starcia lakieru. Należy je wykonywać wtedy, kiedy estetyka karoserii naszego auta daje wiele do życzenia: auto wygląda na stare i porysowane i nie prezentuje się dobrze. Polerowanie wykonujemy raz na jakiś czas.

Więcej o polerowaniu auta: https://motoweb.com.pl/uratuj-swoja-karoserie-przy-pomocy-pasty-polerskiej-jak-wypolerowac-samochod/

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *