Popularne

Artykuł

Styl życia

Czy możesz się nauczyć grać na gitarze?

Czy możesz się nauczyć grać na gitarze?

Zacznę od tego. Korzystanie z instruktora gitary może być świetny dla Twojego rozwoju. Nie ma wątpliwości, że dobry instruktor może poprowadzić Cię przez naukę gry na gitarze we właściwy sposób, i może przyspieszyć krzywą uczenia się. Z kilku powodów nie jest to jednak właściwa opcja dla wszystkich. Być może lekcje gry na gitarze nie pasują do Twojego budżetu. Dobry instruktor zazwyczaj nie jest tani. Nawet jedna lekcja tygodniowo, tylko przez pół godziny, będzie kosztować więcej niż 30 złotych za każdą lekcję. Oznacza to, że jedna krótka lekcja tygodniowo będzie kosztować 120 złotych lub więcej każdego miesiąca, co nie jest dostępne dla wszystkich. A może próbujesz dopasować lekcję do swojego planu zajęć cotygodniowych. Może być o wiele łatwiejsze do zrobienia, gdy najlepiej pasuje do Twojego planu. Często jest to później w nocy lub w weekendy, co nie pasuje do harmonogramu instruktora. Z tych i wielu innych powodów jest wiele osób, takich jak Ty, które chcą nauczyć się grać na gitarze w swoim tempie.

Dobra wiadomość jest taka, że można bezwzględnie nauczyć się gry na gitarze! Być może 20 lat temu trudno było się czegoś nauczyć na własną rękę, ale teraz wszędzie są świetne informacje. Siła internetu stworzyła niesamowitą bazę zasobów dla tych, którzy naprawdę chcą się uczyć.  Jednak nauczenie się naprawdę gitary to proces. Wymaga to ciężkiej pracy, determinacji i odpowiedniej techniki. Mam nadzieję, że jesteś zdeterminowany, by to osiągnąć, ale jesteśmy tu po to, by pomóc Ci we właściwej teorii i technice.  Po tym jak przełamiemy się i rozpoczniemy proces nauki, oto kilka wskazówek, które poprowadzą nas przez całą drogę.

Poznaj właściwą drogę

Nauka podstawowych akordów i granie razem z popularnymi piosenkami to świetna zabawa. Ale jeśli naprawdę chcesz stać się doświadczonym gitarzystą, musisz nauczyć się instrumentu i odpowiednich technik.  Jeśli po prostu nauczysz się akordów, szybko utkniesz, ostatecznie zabraknie Ci opcji. Dlatego też większość ludzi wypala się po kilku miesiącach do roku nauki gry na gitarze. O wiele lepszym rozwiązaniem jest spędzenie czasu na nauce głównych skal, mniejszych skal, wzorców nut, akordów, akordów mocy, teorii gitary i wielu innych. Najlepiej jest po opanowaniu tych pojęć i podstaw, szybko nauczysz się nowych piosenek. W ciągu kilku miesięcy będziesz mógł z większą łatwością znaleźć nowe utwory, które z powodzeniem dodasz do swojego repertuaru. To właśnie napędza nas tutaj. Wybranie kilku filmów na YouTube z popularnych piosenek jest doskonałym dodatkiem do harmonogramu nauki, ale przy użyciu takiego programu jak nasz nauczyłbyś się prawdziwych wrażeń z gry na gitarze. Nie wspominając już o tym, że po drodze nauczysz się wszystkich swoich ulubionych piosenek.

Ustaw harmonogram

Piękno korzystania z programu online polega na tym, że możesz dopasować lekcje do swojego harmonogramu. Oznacza to, że można grać późno w nocy, po pracy, w weekendy, podczas przerwy obiadowej, rano, między zajęciami, dosłownie o każdej porze. Chociaż jest to wspaniałe, gorąco polecam poświęcenie trochę ustrukturyzowanego czasu na wyciągnięcie nowych wniosków. Odkładanie na odpowiednią godzinę kilka razy w tygodniu to dobry początek. Daje to ustrukturyzowaną bazę i można ścisnąć w całym innym czasie nauki, gdy pozwala na to harmonogram. Wielu uczących się graczy lubi spędzać kilka godzin w tygodniu, przechodząc przez postęp lekcji, ucząc się podstaw, skal i technik. Spędzając część czasu między godzinami grając nowe riffy, akordy i ulubione piosenki.

Znajdź przyjaciół i ciesz się z zabawy

Nauka gry na gitarze to świetna zabawa. Gra na gitarze to świetny sposób na rozciągnięcie i doskonalenie siebie, a także nauczenie się nowych umiejętności. Powinieneś absolutnie cieszyć się z procesu uczenia się. Jeśli zrozumiesz, że zostanie mistrzem gryfu zajmie Ci to trochę czasu i determinacji, może to być wielkie doświadczenie.  Znajdź kilku przyjaciół lub społeczności online innych uczących się. Nie musisz być tak doświadczony jak oni, wciąż możesz się zacinać i uczyć nowych rzeczy od siebie nawzajem.  Jest to jeden z najlepszych sposobów, aby pozostać zmotywowany w swojej wędrówce gitarowej i mieć świetną zabawę w tym procesie.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *