Popularne

Artykuł

Styl życia

Przygotowania do wesela – jakie obowiązki ma pan młody?

Przygotowania do wesela – jakie obowiązki ma pan młody?

Kiedy mężczyzna prosi o rękę swoją ukochaną i pada odpowiedź „tak”, zaczynają się przygotowania do uroczystości zaślubin. Ponieważ wydarzenie wymaga sporo pracy, z reguły dzieli się ją pomiędzy dwie rodziny. Jakie obowiązki ma pan młody? Przekonaj się, co należy wziąć na swoje barki, by już przed ślubem zaprezentować się jako dobrze zorganizowana osoba, na którą zawsze można liczyć.

Przygotowania do ślubu – razem czy osobno?

W podziale obowiązków warto pozostać elastycznym, ponieważ nie ma jasnych norm, wskazujących na konkretne zadania dla pani młodej i pana młodego. Zwykle para płaci za całą uroczystość w równej połowie i razem szuka sali weselnej, noclegów na swoich gości, orkiestry, dekoratorki, fotografa. Utarło się jednak, że to pan młody płaci za obrączki i alkohol. Powinien ustalić z rodziną panny młodej ilość i rodzaj trunków – nie tylko mocniejszych, ale także deserowych. W tym celu przyszli małżonkowie razem odwiedzają sklep z piwem czy winiarnię, by zdecydować o dodatkowych napojach alkoholowych. Wspólnie wypisują też zaproszenia i rozdają je gościom. Podział ról i odpowiedzialności jest zwykle uzależniony od możliwości finansowych pary i rodzin narzeczonych.

Czym powinien zająć się tylko pan młody?

Para decyduje o wyborze pojazdu, ale za limuzynę, kabriolet, retro bryczkę czy też inny środek transportu płaci mężczyzna. Jeżeli dysponuje on dodatkowym budżetem, może z własnej kieszeni pokryć dodatkowe atrakcje. Modny jest drink-bar, w którym każdy z gości będzie mógł zamówić to, na co najbardziej ma ochotę. Pan młody zwykle płaci także za fotografa, kamerzystę oraz oprawę muzyczną wesela, czyli orkiestrę lub DJ-a, ale wybór zawsze powinien być wynikiem wzajemnych konsultacji z przyszłą małżonka. Ciekawą i popularną atrakcją jest fotobudka, która dostarcza gościom wiele radości i zabawy – mężczyzna może o nią zadbać i zrobić tym samym niespodziankę przyszłej żonie.

Do obowiązków przyszłego małżonka należy także zadbanie o biżuterię, jeśli oprócz obrączki decyduje się na dodatkowy prezent dla ukochanej oraz stroje – zarówno swój, jak i świadka. Według tradycji pan młody powinien zająć się także organizacją butonierek i bukietu dla swojej wybranki. Niektóre przesądy ślubne mówią także o sfinansowaniu ślubnego obuwia dla żony, jednak obecnie panie najczęściej same decydują o weselnych szpilkach i same za nie płacą.

Na co jeszcze powinien zwrócić uwagę przyszły mąż?

Pan młody w dniu wesela pojawia się u wybranki – czeka na ukochaną i wykupuje ją od rodziców przygotowanym wcześniej prezentem. Pokonywanie przeszkód w postaci bramek na drodze do ślubnego auta również należy do mężczyzny. Najczęściej spotykaną „walutą” na ustawionych przez sąsiadów przystankach jest alkohol, który przygotowuje pan młody. Przyszły mąż zyska w oczach swojej wybranki również prezentem w postaci wyjątkowej podróży poślubnej. Wyjazd w ciepłe, egzotyczne kraje pomoże Wam się zrelaksować po tym pięknym, ale wyczerpującym wydarzeniu. Nareszcie będziecie sami! Jeśli pan młody zadba o szczególną oprawę takiego wyjazdu, na długo w pamięci zachowacie ważne tylko dla Was wspomnienia.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *