Popularne

Artykuł

Zakupy

Czy warto kupić smartfona w lombardzie?

Czy warto kupić smartfona w lombardzie?

Telefon komórkowy to urządzenie, bez którego strasznie trudno jest dzisiaj funkcjonować. Ceny smartfonów są jednak dość wysokie, zwłaszcza gdy mowa o modnych, markowych modelach, dlatego wiele osób szuka komórek używanych. Czy można je znaleźć w lombardzie?

Czy smartfon w lombardzie jest tańszy?

Do lombardów trafią smartfony z drugiej ręki, co siłą rzeczy mocno wpływa na obniżenie ich ceny. O ile dokładnie? To zależy od modelu, rocznika, jego stanu oraz wyceny samego lombardu. Na pewno smartfon kupowany w lombardzie będzie tańszy od nówki ze sklepu, ale nie będzie to urządzenie w fabrycznym opakowaniu, na gwarancji, z najnowszej serii.

Kupno w lombardzie może też wyjść taniej niż transakcja z prywatną osobą, a na pewno jest to dużo bezpieczniejsze – lombard daje dowód zakupu, udziela zwykle swojej gwarancji, łatwiej jest w razie czego reklamować towar, a kupujący ma pewność, że smartfon nie jest kradziony, ponieważ lombardy dokładnie to wcześniej sprawdzają.

W jakim stanie są smartfony sprzedawane w lombardach?

Do placówek takich jak Lombard Expres trafiają tylko urządzenia sprawne, z których można korzystać zgodnie z ich przeznaczeniem. Jeśli smartfon ma wady, to z reguły nie pogarszają one znacząco funkcjonalności telefonu lub stosunkowo łatwo da się to naprawić – może to być na przykład słaba bateria, którą wystarczy wymienić, albo poobcierana na krawędziach obudowa. Te wady sprawiają, że cena smartfonu znacząco spada, ale telefon wciąż nadaje się do użytku i będzie jeszcze służył przez ładnych kilka lat.

Czy opłaca się kupować używanego smartfona?

To zależy, czego dokładnie oczekuje nabywca. Jeśli chodzi po prostu o to, żeby telefon działał, to oferta z lombardu spełni oczekiwania – większość oferty stanowią modele względnie nowe, działające, po dokładnym przeglądzie. Kiedy jednak nabywcy bardzo zależy na tym, by mieć najnowszy sprzęt, bez żadnych śladów użytkowania, pozostają droższe zakupy w sklepie.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze używanego smartfona? Nim zdecydujemy się na transakcję, warto wcześniej uważnie obejrzeć upatrzony model, dopytać sprzedawcę o szczegóły i sprawdzić, co dokładnie wpłynęło na obniżkę jego ceny. Z używanego telefonu powinny też zostać usunięte wszelkie dane po wcześniejszym właścicielu.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *