Popularne

Artykuł

Zakupy

5 Spraw do załatwienia przed zakupem szybkowaru

5 Spraw do załatwienia przed zakupem szybkowaru

W porównaniu z tradycyjnymi metodami gotowania, szybkowar jest prawdziwym rozwiązaniem w dzisiejszej kuchni. Badania wykazały, że szybkowary oszczędzają do 40% energii, która byłaby zużyta w kuchence elektrycznej i do 75% w zwykłym piekarniku. Niemniej jednak, żywność jest gotowana szybciej, co pozwala zaoszczędzić czas.

Potrawy zachowują oryginalny naturalny smak i zachowują składniki odżywcze, dzięki czemu gotowanie staje się zdrowsze i czystsze. Oznacza to, że w dłuższej perspektywie oszczędzasz dużo pieniędzy i energii. Może to tylko prowadzić do niższych rachunków, a dodatkowe środki pieniężne mogą być inwestowane gdzie indziej.

Poniżej znajdują się niektóre z czynników, które mogą być pomocne przed zakupem szybkowaru.

  • Wielkość
  • Cena
  • Przeglądy
  • Informacje dotyczące gwarancji
  • Rodzaj użytego materiału

1. Wielkość.

Rozmiar występuje w dwóch aspektach.

Po pierwsze, wielkość rodziny lub grupy, dla której będziesz gotować oraz wielkość szybkowaru.

W sensie rodzinnym, single i pary mogą używać szybkowarów o pojemności poniżej 5 litrów, 3-5 członków rodziny może używać 5-7 litrów szybkowaru, rodzina z więcej niż 6 członków może potrzebować 7,5-10 litrów, podczas gdy przedsięwzięcia komercyjne i usługi cateringowe mogą potrzebować ponad 10 litrów szybkowaru.

Jednak szybkowar może pomieścić tylko dwie trzecie objętości, aby zapewnić miejsce na wzrost ciśnienia i gotowanie.

W sensie kuchennym wygodny może być zakup większego garnka niż małego, ponieważ większy garnek może gotować zarówno małe jak i duże posiłki, podczas gdy mały szybkowar może gotować tylko małe posiłki przepisowe i nigdy dużego posiłku.

2. Cena.

Istnieje powszechne błędne przekonanie, że szybkowary są drogie. Cóż, jeśli rozważasz tylko cenę zakupu, możesz pomyśleć, że to prawda. Jednak długoterminowe korzyści z szybkowaru, takie jak oszczędność rachunków za energię i czas ma błędne wyobrażenie.

Większość ludzi wolałaby raczej rozważyć cenę zakupu. W tym przypadku, te z wyższą ceną są zazwyczaj bardziej trwałe i wydajne. Wydajność jest wysoko ceniona, a koszt ich utrzymania jest niższy. Tańsze mają zazwyczaj krótką żywotność i czasami mogą reagować ze składnikami żywności, aby nadać jej metaliczny smak.

Nie oznacza to jednak, że te drogie gwarantują najlepszą jakość. Cena zależy również od marki. Konkurencja rynkowa pomiędzy markami może prowadzić do wahań cen, dlatego zaleca się przeprowadzenie badań nad szybkowarami przed wyrzuceniem gotówki.

3. Przeglądy.

Recenzje są ważnym przewodnikiem podczas dokonywania zakupu. Czytanie recenzji ciśnieniowych pomoże Ci w uzyskaniu wglądu w produkt. Opinie są łatwo i swobodnie dostępne w Internecie i mogą być dostępne w czasie Twojej wygody. Nie musisz grać z pieniędzmi kupując szybkowar, który nigdy nie został sprawdzony lub ma negatywną opinię.

4. Informacje dotyczące gwarancji.

Gwarancja jakości jest zwykle dostarczana z rozsądnym okresem gwarancji. Przed zakupem najlepszego szybkowaru upewnij się, że rozumiesz informacje gwarancyjne, w tym to, co jest naprawdę objęte gwarancją. Czasami dożywotnia gwarancja prowadzi do wzrostu ceny szybkowaru.

Zwykle gwarancja nie obejmuje części zamiennych i dlatego dobrze byłoby kupić szybkowar w sklepie lub firmie, która posiada w magazynie akcesoria i części zamienne. Wiązałoby się to jednak z dodatkowymi kosztami. Gwarancja zawsze sprawi, że gotowanie przy użyciu szybkowaru będzie wolna od kłopotów.

5. Rodzaj użytego materiału.


Czy kiedykolwiek jadłeś posiłek o metalicznym smaku? Czy myślałeś o prawdopodobnej przyczynie? Większość ludzi odnosi smak do materiałów użytych do czyszczenia garnka, np. wełny stalowej. Co zaskakujące, metaliczny smak przypisuje się aluminium użytemu do produkcji garnka.

Niektóre składniki przepisów, takie jak pomidory, zazwyczaj reagują z aluminium, nadając mu metaliczny smak. Dlatego zaleca się, aby zawsze kupić najlepszy zestaw naczyń kuchennych, który jest ze stali nierdzewnej.

Szybkowar ze stali nierdzewnej jest bardziej wytrzymały i nie daje miejsca na reakcję składników, która prowadzi do metalicznego smaku żywności. Jest błyszczący, nie koroduje i nie plami, co ułatwia jego czyszczenie. Można sprawdzić konkretne proporcje stopu, które są normalnie wskazane. Stal nierdzewna 18/10 oznacza, że zawiera 18% chromu i 10% niklu.

Aby uzyskać długotrwałe korzyści płynące z szybkowaru, należy wybrać najlepszą jakość. Może to być stosunkowo drogie, ale w dłuższej perspektywie czasowej, można zaoszczędzić dużo pieniędzy.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *