Popularne

Artykuł

Zakupy

Interesuje Cię nowoczesna kaligrafia? Postaw na Brush Pen Tombow!

Interesuje Cię nowoczesna kaligrafia? Postaw na Brush Pen Tombow!

Chcesz spróbować swoich sił w kaligrafii, ale nie wiesz, od czego zacząć? Podstawowym problemem dla wielu początkujących artystów jest dobór odpowiednich narzędzi do pisania. Do wyboru są bowiem stalówki, pióra, a także pisaki! Jakie rozwiązanie będzie najlepsza dla wszystkich adeptów kaligrafii? To oczywiście Brush Peny Tombow, które nie tylko wspomogą naukę pięknego pisania, ale również okażą się nieocenione podczas tworzenia rysunków oraz grafik.

Co to w ogóle jest?

Co kryje się pod tajemniczo brzmiącą nazwą Brush Pen Tombow? To oczywiście nic innego, jak mazaki pędzelkowe, czyli takie, które są zakończone miękką końcówką imitującą kształt pędzla, od znanej i renomowanej marki Tombow. Końcówka pędzelkowa może być mała lub duża. Pierwsza okazuje się najlepszym wyborem dla osób dopiero rozpoczynających swoją przygodę z kaligrafią, ponieważ umożliwia łatwiejsze manewrowanie. Z kolei duży Brush Pen Tombow polecany jest osobom o nieco większych umiejętnościach w tej dziedzinie lub tych, którzy kaligafię pędzelkową chcą wykorzystać także do tworzenia innych projektów artystycznych. Warto również nadmienić, że cechą charakterystyczną brush penów jest umiejętność uzyskiwania linii o różnej grubości, w zależności od tego, jak mocno ich końcówka zostanie dociśnięta do kartki papieru.

Zestaw artystyczne marki Tombow – nie tylko do kaligrafii

Brush Peny Tombow stanowią idealny wybór zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych osób. Doskonale sprawdzają się zarówno podczas tworzenia stabilnych kresek, jak i małych czcionek. Można po nie sięgnąć przy szkicowaniu, ilustrowaniu czy wykonywaniu rozmaitych rysunków. W sposób szczególny po Brush Pen Tombow lubią sięgać miłośnicy akwareli. A wszystko dlatego, że markery nadają się do cieniowania, jak i rozmazywania kolorów, pozwalając cieszyć się fenomenalnymi efektami końcowymi. To jednak nie koniec. Brush Pen Tombow okazuje się bardzo pomocny w tworzeniu rozmaitych kartek i albumów metodą scrapbookingu i cardmakingu, co najlepiej świadczy o jego niekwestionowanej uniwersalności zastosowań, która wykracza znacznie dalej poza wcześniej przyjętą kaligrafię.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *