Popularne

Artykuł

Zakupy

Poznaj różnicę między kosztami a jakością

Poznaj różnicę między kosztami a jakością

Budżetowanie nie jest łatwe. Oczywiście wszyscy musimy kupić różne rzeczy tylko po to, aby utrzymać nasze życie na odpowiednim poziomie, ale świadomość różnicy między luksusem a koniecznością może być rzeczą trudną. A kiedy ceny podstępnie rosną na rzeczy, które kupujemy, lub kiedy nie monitorujemy naszych nawyków zakupowych wystarczająco dokładnie, możemy z łatwością przekroczyć budżet.
Ale też może być problemem, gdy nie mamy budżetu. Co się dzieje, gdy kupujemy najtańsze rzeczy, niezależnie od tego, co możemy kupić? W wielu przypadkach możemy narazić się na większe koszty: koszty, które wiążą się z wymianą rzeczy, naprawą rzeczy i naprawą szkód spowodowanych przez tanie towary. Kiedy budżetujesz, pamiętaj zarówno o jakości, jak i kosztach.

„Kup to dobrze lub kup to dwa razy”.

Zawsze miło jest widzieć coś, co trzeba kupić oznaczone do super niskiej ceny. Ale bądź ostrożny. Jak mówi stare powiedzenie, można „kupić to dobrze lub kupić to dwa razy”.
Nie oznacza to, że musisz kupić najlepszą wersję wszystkiego, co widzisz w sklepie. Ale to oznacza, że powinieneś być świadomy potencjalnych wad zakupu najtańszej wersji danego produktu.
Weźmy na przykład ubrania. Przeciętne domostwo wydaje znacznie ponad 4000 złotych rocznie na ubrania. To dużo pieniędzy, ale to niekoniecznie oznacza, że te rodziny kupują dużo designerskiej odzieży. Mogą to być zakupy w tanich domach towarowych i sklepach dyskontowych online – a następnie kupowanie tych samych rodzajów odzieży ponownie i znowu, bo ubrania po prostu nie są trwałe.
Oto pomysł: Wyodrębnij różnicę. Sukienki butikowe będą służyć dłużej niż tanie sukienki i nadal można je mieć za cenę nieco niższą od najwyższych cen, które płacą projektanci. Celem jest uzyskanie wysokiej jakości ubrań o doskonałej jakości, a ty będziesz bardziej skłonna do noszenia tych ubrań przez lata. W dłuższej perspektywie, kupno jednego świetnego ubrania może być znacznie tańsze niż kupno tego samego złego ubrania raz za razem.

Kiedy tanie produkty drogo kosztują

Jeśli kupisz coś taniego, może się to zepsuć, rozerwać lub przestać działać, zmuszając Cię do ponownego zakupu. Ale to nie jest najgorsza rzecz, jaka może się zdarzyć.
W niektórych przypadkach, kupowanie tanich produktów może w rzeczywistości narazić na ryzyko inne rzeczy, które posiadasz. W rzeczywistości można nawet ryzykować własne bezpieczeństwo. Dlatego są pewne rzeczy, których nigdy nie powinieneś, kupować tanio, bez względu na to, jak atrakcyjna może wydawać się niska cena.
Dobrym przykładem jest oświetlenie choinkowe. Czasami kosztuje to trochę więcej niż się spodziewasz, ale w sklepach za 5 złotych można dostać naprawdę tanie światła. Czy powinieneś kupić?
Absolutnie nie. Kupujesz element elektryczny, który masz zamiar powiesić na swoim domu i na suchym drzewie. Bezpieczeństwo jest tu najważniejsze, więc zapłać za jakość. Eksperci twierdzą, że Boże Narodzenie może prowadzić do wielu pożarów, ale można obniżyć ryzyko dla domu i rodziny, inwestując w wysokiej jakości dekoracje, którym można zaufać, że będą działać bezpiecznie.
Więc kup ładniejsze światła. Nie są one tak drogie. Oświetlenie choinkowe LED to świetne rozwiązanie, które utrzymuje niską temperaturę i zmniejsza ryzyko, jednocześnie czyniąc Twój dom pięknym i świątecznym.

Długoterminowe planowanie budżetowe


Uzyskanie lepszych cen jest często świetnym pomysłem, ale nie pozwól, aby krótkoterminowe budżetowanie nastawienie kosztowało Cię więcej w dłuższej perspektywie. Pomyśl o przyszłych kosztach, takich jak koszty napraw i wymiany. Zastanów się również nad ryzykiem. Jeśli tania szpachelka zadrapałaby kosztowną, nieprzywierającą patelnię, to w sumie straciłeś na wartości. Myśl o przyszłości, oszczędzaj sprytnie na budżecie – nie tanio.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *