Popularne

Artykuł

Zakupy

Trzy rodzaje olejów przemysłowych

Trzy rodzaje olejów przemysłowych

W sprzedaży obok tradycyjnych olejów silnikowych, hydraulicznych i przekładniowych znaleźć można również wiele rodzajów olejów specjalistycznych przeznaczonych do zastosowań przemysłowych. Każda dobrze zaopatrzona hurtownia olejów technicznych ma w swojej ofercie przynajmniej kilka kategorii tego typu produktów. To modyfikowane oleje o specjalnych właściwościach, stworzone z myślą o obsłudze i eksploatacji określonych typów maszyn i urządzeń.

Oleje do kompresorów

Jednym z podstawowych rodzajów olejów przemysłowych, jaki powinna mieć w swojej ofercie każda profesjonalna hurtownia olejów technicznych, są oleje do kompresorów, czyli popularnych urządzeń przeznaczonych do sprężania powietrza. Nowoczesne oleje syntetyczne z powodzeniem mogą być stosowane zarówno w sprężarkach tłokowych, jak i w rotacyjnych oraz śrubowych modelach tego typu urządzeń. W hurtowniach z olejami znaleźć można wiele rodzajów olejów do kompresorów. Współcześnie najczęściej są to oleje w pełni syntetyczne, ewentualnie półsyntetyczne o poprawionych parametrach względem tradycyjnych, organicznych olejów mineralnych.

Oleje do urządzeń chłodniczych i grzewczych

Do obsługi systemów klimatyzacyjnych, a także do chłodziarek, a konkretnie do sprężarek wykorzystywanych w chłodziarkach, również stosuje się specjalne rodzaje olejów przemysłowych. W hurtowni z olejami technicznymi znaleźć można oleje do klimatyzacji kompatybilne z różnymi rodzajami czynników chłodniczych, również z czynnikami nowej generacji. Najczęściej są to oleje w pełni syntetyczne, o odpowiednio zmodyfikowanym składzie, które nie mają degradującego wpływu na czynniki chłodnicze, a gwarantują optymalne smarowanie sprężarek. Profesjonalna hurtownia olejów może sprzedawać zarówno dedykowane oleje do klimatyzacji, jak i do różnych modeli urządzeń chłodniczych, w tym do chłodziarek przemysłowych.

Oleje do narzędzi i systemów pneumatycznych

Obsługa urządzeń pneumatycznych, podobnie jak wielu innych kategorii narzędzi, wymaga stałego smarowania. W sklepach z olejami przemysłowymi sprzedawane są specjalne oleje do pneumatyki, które charakteryzują się ulepszonymi parametrami. To oleje zdolne do zapewniania optymalnego smarowania w warunkach dużych obciążeń, przystosowane do użycia w narzędziach pneumatycznych obrotowych i udarowych. Nowoczesny olej do pneumatyki, jaki oferuje profesjonalna hurtownia olejów, zwykle można stosować również w zaawansowanych układach pneumatycznych dużych maszyn i urządzeń przemysłowych, w systemach ze specjalnymi smarownicami rozpylającymi.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *