Popularne

Artykuł

Zdrowie i uroda

Fakty i mity w dziedzinie endodoncji – gdzie przeprowadzić leczenie kanałowe?

Fakty i mity w dziedzinie endodoncji – gdzie przeprowadzić leczenie kanałowe?

Leczenie endodontyczne potocznie zwane jest leczeniem kanałowym, które to najczęściej pacjentom nie najlepiej się kojarzy. Zabieg polega na usunięciu miazgi z kanałów korzeniowych zęba. Przez lata bardzo ewoluowała stomatologia, a wraz z nią endodoncja, sprawdź co się zmieniło w leczeniu endodontycznym.

Czy leczenie endodontyczne musi boleć?

W ludzkich świadomościach zakotwiczyła myśl, że leczenie kanałowe boli. Nic bardziej mylnego. Oczywiście, jeśli dostaniesz się w nieodpowiednie ręce – może boleć. Jeśli jednak trafisz do Kliniki Stomatologicznej Medykus, do jednego z gabinetów w Warszawie, możesz liczyć na bezbolesne leczenie kanałowe przy użyciu mikroskopu.

Na czym polega leczenie kanałowe?

Należy pamiętać, że ząb zakwalifikowany do leczenia kanałowego jest zębem martwym, pozbawionym naczyń krwionośnych, nerwów i naczyń limfatycznych. Niepotrzebne powtarzane mity w dziedzinie pozbywania się zębów po leczeniu kanałowym wpływają na decyzje pacjentów. Prawda jest taka, że zdarzają się ekstrakcje zębów po endodoncji, ale najczęściej wiele lat po ich leczeniu, nawet kilkadziesiąt lat później.

Leczenie kanałowe polega na usunięciu z zęba uszkodzonych chorobowo tkanek oraz zabezpieczeniu powstałej przez to przestrzeni, czyli wypełnieniu odpowiednim materiałem.

Endodoncja mikroskopowa

Endodoncja mikroskopowa ma niewiele wspólnego z zabiegami leczenia kanałowego wykonywanymi przed laty. To już wysoka technologia. Pierwsza zasadnicza zmiana, to fakt, że podczas leczenia zęba pod mikroskopem nie ma potrzeby zatruwania go, czyli wypełniania go substancją powodującą obumarcie.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem jest bardzo dokładne, wręcz precyzyjne, dzięki czemu pozwala na sprawdzenie systemu kanałów w dużym powiększeniu i skutecznym pozbyciu się chorej miazgi, bez bólu i niepotrzebnych nerwów.

W gabinetach Medykus stosuje się najnowocześniejsze metody leczenia zębów, a metoda mikroskopowa jest aktualnie najdokładniejsza i najchętniej wybierana przez pacjentów. Dzięki tak dokładnemu oczyszczeniu zęba z chorej miazgi ząb może służyć jeszcze wiele lat. Z pewnością lepiej ratować go niż się go pozbywać, jak robią najczęściej pacjenci przekonani, że leczenie endodontyczne boli.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *