Popularne

Artykuł

Zdrowie i uroda

Czym jest akupunktura i kiedy warto ją stosować?

Czym jest akupunktura i kiedy warto ją stosować?

Akupunktura zaliczana jest do medycyny naturalnej i może znacząco poprawić nasz komfort życia w wielu różnych sytuacjach. Czym dokładnie jest i na czym polega praca specjalistów prowadzących gabinet akupunktury?

Na czym polega leczenie akupunkturą?

Akupunktura masaż to bardzo stara metoda stosowana w medycynie naturalnej. Polega ona na nakłuwaniu ciała specjalnymi, bardzo cienkimi igłami, zazwyczaj powleczonymi srebrem lub złotem. Miejsca, w których się je umieszcza określamy punktami akupunkturowymi. Głównym zadaniem tej metody jest uśmierzanie bólu, poprawa zakresu ruchów ciała, wspomaganie leczenia chorób kręgosłupa, nawracających migren czy chorób zwyrodnieniowych stawów. Ponieważ miejsca, w których umieszcza się igły, mają większą ilość zakończeń nerwowych, poprzez ich wbijanie lub manipulowanie możemy dokonać stymulacji ciała pacjenta.

Akupunktura w Warszawie – kiedy się na nią wybrać?

Wskazanie do skorzystania z podobnego zabiegu medycyny wschodniej może dać nam sam lekarz, który bada nas przy pomocy środków, jakie zna medycyna konwencjonalna. Często możemy spotkać się z podobną poradą w przypadku bólu nieznanego pochodzenia, urazów grzbietu i bolącego kręgosłupa, a także przy niektórych chorobach neurologicznych, jak na przykład uporczywe migreny. To, czy kwalifikujemy się do przeprowadzenia zabiegu akupunktury jest potwierdzone nie tylko u lekarza, ale także przez samego specjalistę zajmującego się podobnymi zabiegami. W czasie trwania sesji również co jakiś czas zostaniemy zapytani, jak się czujemy, a w razie wątpliwości zabieg zostanie przerwany. Więcej na ten temat znajdziesz na stronie: https://www.holisticmed.pl/akupunktura.html.

Czy medycyna naturalna jest dobrym wsparciem dla konwencjonalnych terapii?

Wiele osób ma przekonanie, że klasyczna medycyna niechętnie spogląda na inne formy leczenia. Nie jest tak jednak z każdą formą niekonwencjonalnej terapii. W przypadku akupunktury udowodniono naukowo, że ciało w miejscu punktów akupunkturowych faktycznie cechuje się większą ilością zakończeń nerwowych, w związku z czym ich stymulowanie faktycznie ma sens i przynosi wymierny efekt. Znaczna poprawa samopoczucia jest też kluczowa dla leczenia chorób przewlekłych oraz poważnych urazów, w związku z czym warto wypróbować także inne dostępne metody, jeżeli robimy to w porozumieniu z lekarzem rodzinnym lub innym specjalistą.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *